Jak leczyć kaca, czyli syndrom dnia poprzedniego

Wydawnictwo: Helion
kac, zdrowie
zdrowie, medycyna

Ta noc była naprawdę upojna. Szampańska zabawa, niekończące się toasty, bruderszafty i drinki z parasolką. Twój humor stawał się lepszy z każdym wypitym kieliszkiem, przy kuflu wzrastał Twój poziom elokwencji, a kolejne lampki wina skutkowały mistrzostwem na parkiecie. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie nadszedł dzień następny. Dzień, podczas którego światło rani, łóżko wiruje, a perski kot na puszystym dywanie nieziemsko hałasuje. 8222,Jaki kac pulsuje w głowie...8221, to jedyna myśl, którą jesteś w stanie skonstruować, nim Twój mózg poradzi sobie z niedoborem szarych komórek. zanim stanowczo postanowisz, że nigdy więcej nie weźmiesz alkoholu do ust, ratuj się przed zabójczą mocą kaca bólami głowy, nieustającym pragnieniem, nadwrażliwością na światło i dźwięki, zmęczeniem oraz ogólnym osłabieniem. Dowiedz się wszystkiego na temat kaca i wybierz metodę jego zwalczania: czynniki odpowiedzialne za wrażliwość na alkohol substancje powodujące kaca i niepożądane samopoczucie odpowiednie przygotowanie organizmu do imprezy i właściwe picie podczas niej, wybór diety na dzień następny, właściwe napoje, zalecana ilość snu, aktywność fizyczna, dostępne na rynku środki chemiczne i farmakologiczne pomagające zminimalizować nieprzyjemne dolegliwości.