Zgłosuj na książki roku 2017

Radość życia. Wyprawa 2015

Wydawnictwo: Niniwa
popiszsieplay

Czytając książki z wypraw NINIWA Team ma się wrażenie, że któregoś z autorów książek przygodowych poniosła fantazja i postanowił napisać o wyprawie rowerowej. Ale to wszystko wydarzyło się naprawdę! Polski ksiądz w jedynym napotkanym kościele katolickim w Niemczech, jazda ze skręconą kostką, kobieta przyjmująca bez pytania 37 osób pod swój dach, noc w policyjnym garażu, ponad 1000 batonów do podziału, flaga porwana przez ciężarówkę, kurczak za 9 pensów i wiele innych.

Po przeczytaniu kilku stron, nie zaśniecie zanim nie skończycie jej czytać.

Książka „Radość Życia” zawiera:
- codzienne relacje z „Wyprawy 2015 – Radość Życia”
- wspomnienia i cytaty uczestników
- świetne zdjęcia z wyprawy
- statystyki, mapy i profile tras!

źródło opisu: http://niniwateam.pl/wyprawa-2015/

źródło okładki: http://niniwateam.pl/wyprawa-2015/

popiszsieplay | 2018-01-02
Przeczytana: 05 marca 2017

"Będąc radosnym wjeżdżając pod górkę, łatwiej jest ją pokonać."

Pierwsza, pierwsza! :D
Co mogę powiedzieć... zazdroszczę im tego wyjazdu. Chociaż prawdopodobnie nie dałabym rady dojechać nawet do Niemiec - no bo i czym ;)
Przez całą lekturę banan nie schodził z mojej twarzy. Czytając czułam, jakbym tam była z nimi.
Uczestnicy wyprawy pomogli mi zrozumieć, czym jest prawdziwa radość. To nie jakaś płytka wesołkowatość. Radość życia tworzą ludzie. Ty i ci, którzy są wokół Ciebie, których kochasz. Radość życia istnieje wtedy, gdy potrafimy się dzielić. Zagości w Twoim życiu, jeśli będziesz otwarty.
Kolarze uświadomili sobie (i mnie przy okazji), że tak naprawdę nasze życie wypełnione jest niepotrzebnymi przedmiotami i sprawami. A najważniejsze w życiu rzeczy - to nie rzeczy.

"Nieważne, czy się umie jeździć na rowerze, śpiewać czy cokolwiek innego. Wystarczy zaufać Bogu, a On zrobi z tego coś wspaniałego."
"Uśmiech jest językiem międzynarodowym. Bądź poliglotą!"
"Jeśli nie...

Groszek14 | 2017-08-28