Polska zza krat. Manipulacja. Masturbacja. Marazm

magda949

magda949 | 2017-02-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 lutego 2017

Jako dotychczas jedyna czytelniczka książki czuję się "zobowiązana" wyjaśnienie potencjalnym chętnym do sięgnięcia po nią, swojej oceny.

Pozycja, prawdopodobnie w większości, jest cytatem z bloga prowadzonego przez Autora. Narratora poznajemy w momencie odbywania kary 25 lat pozbawienia wolności za podwójne zabójstwo (ojca i brata). Dowiadujemy się też, że jest niewinny, a prawdziwy zbrodniarz nigdy nie został odnaleziony... No nic, ponoć to częsta praktyka, w dalszej części pamiętnika Autor nie insynuuje już, że znalazł się w celi jedynie przypadkowo.

Główna myśl książki? W polskim więziennictwie dzieje się źle. Dlaczego? Upraszczając dość mocno: niedobór seksu z żoną (1 raz w miesiącu) i brak przepustek wolnościowych (dla przypomnienia: dla odsiadującego wyrok 25 pozbawienia wolności za podwójne zabójstwo). Niewiele przesadzę, choć przesadzę, pisząc że przypomina to skargi Andersa Breivika na zbyt późne dostarczanie mu do celi premierowych gier na Play Station...

Nieprzychylni...

Na półkach