Medycyna zagrożeń i urazów radiacyjnych

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320029589
zdrowie, medycyna

O książcePrzedmiotem książki jest przeciwdziałanie zdarzeniom radiacyjnym oraz likwidacja ich skutków, które obejmują trzy aspekty biomedyczne:Postępowanie ratunkowe na miejscu zdarzenia i transport ofiar do zakładów leczniczych. Szacowanie dawek pochłoniętych przez porażonych. Lecznie obrażeń. Autorzy opisują m.in.:podstawowe elementy fizyki proimieniowania jonizującego i dozymetrii zasady ochrony radioogicznej biologiczne przyczyny uszkodzeń popromiennych chorobę popromienną, zaburzenia psychiczne oraz ich leczenie Uwzglęniono odpowiednie dyrektywy i zalecenia Unii Europejskiej. Książka jest przeznaczona dla:lekarzy i średniego personelu medycznego stosujących źródła promieniowania do celów diagnostycznych i leczniczych służb ratowniczych studentów medycyny i fizyki jądrowej Może być przydatna w szkoleniach z ochrony radiologicznej przy ekspozycji zawodowej i medycznej oraz z zakresu zagrożeń radioacyjnych, takich jak wybuchy jądrowe, wypadki radiacyjne, akty terroru. Rok wydania: 2004;

Chaoticreader | 2016-04-30
IgnisS | 2015-12-13