Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca ... tylko my ludzie

Okładka książki Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca ... tylko my ludzie Matthias Rath
Matthias Rath Wydawnictwo: Rath Education Services B.V. zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Rath Education Services B.V.

𝐙𝐀𝐒𝐊𝐀𝐊𝐔𝐉Ą𝐂𝐎 𝐓𝐑𝐀𝐅𝐍𝐄 𝐙𝐀Ł𝐎Ż𝐄𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐀 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐂𝐙𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀 !
Po raz pierwszy opublikowano 1 stycznia 1994 r.
A to poprawione wydanie został zaktualizowany o nowe wyniki badań, które potwierdzają odkrycie przez dr Ratha niedoboru witaminy C w chorobie serca.
Dr Rath wyjaśnia, co czytelnik może zrobić, aby w naturalny sposób zapobiegać zawałom serca i innym schorzeniom sercowo-naczyniowym.
Najprościej - prawie wszystkie zwierzęta oprócz człowieka, niektórych małp, nietoperzy i świnki morskiej produkują sobie sami kwas L-askorbinowy.
Sama od wielu lat stosuję duże dawki witaminy C, bez czytania tej książki, która tylko utwierdziła mnie w trafności mojej decyzji.
𝗣𝗢𝗟𝗘𝗖𝗔𝗠 !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
𝗗𝗟𝗔 𝗖𝗜𝗘𝗞𝗔𝗪𝗦𝗞𝗜𝗖𝗛 :
𝗠𝗮𝘁𝘁𝗵𝗶𝗮𝘀 𝗥𝗮𝘁𝗵, MD, jest szanowanym na całym świecie badaczem układu sercowo-naczyniowego, który ściśle współpracował z nieżyjącym już, dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla, Ph.D. Linusem Paulingiem. Dr Rath został mianowany przez Paulinga pierwszym dyrektorem badań sercowo-naczyniowych w Instytucie Linusa Paulinga, wcześniej zlokalizowanym w Kalifornii.
Autor czterech bestsellerowych książek o zdrowiu, dr Rath, rozwinął naukową koncepcję Medycyny Komórkowej, która definiuje niedobór składników odżywczych na poziomie komórkowym jako pierwotną przyczynę chorób przewlekłych. Jego badania zostały opublikowane w wielu czasopismach naukowych, w tym w Proceedings of the National Academy of Sciences, Journal of Orthomolecular Medicine i Journal of Applied Nutrition.

𝐖𝐢𝐭𝐚𝐦𝐢𝐧𝐚 𝐂 ma kluczowe znaczenie dla organizmu, co wynika z pełnionych przez nią licznych funkcji. Uczestniczy ona w syntezie kolagenu, karnityny i amin katecholowych. Zwiększa wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego. Pobudza inaktywację różnych substancji toksycznych. Jest jednym z najważniejszych antyoksydantów pokarmowych, które chronią komórki przed szkodliwym działaniem reaktywnych form tlenu. Witamina C jest niezbędnym składnikiem dawki pokarmowej świnek morskich, ludzi i innych naczelnych, a także licznych gatunków nietoperzy. Wynika to z faktu, że nie mogą jej syntetyzować, co jest spowodowane brakiem enzymu oksydazy L-gulonolaktonowej. Pozostałe przebadane ssaki wytwarzają kwas askorbinowy.
psy czy koty leżąc wygodnie na kanapie produkują ok 1000-2000 mg witaminy C dziennie. W sytuacji stresowej wartość ta rośnie i może sięgać nawet 7200 mg! Warto zaznaczyć, że istnieją witaminy dla zwierząt, które zawierają nawet 1000 mg. Dla zdrowego psa zaleca się 250 mg, a dla starszych psów to 500-1000 mg. Jak to się ma do ludzi, którzy tej witaminy nie produkują, a norma dla nich jest 10 razy mniejsza? W diecie człowieka znajduje się średnio 40-80 mg dziennie. Norma zresztą o wiele zaniżona.
Witamina C lubi towarzystwo rutyny , która spowalnia jej utlenianie oraz flawonoidów, których spore pokłady znajdziemy w owocach cytrusowych i warzywach takich jak papryka czy pomidor. Co ciekawe, entuzjaści yerba mate także znajdą ją w swoich tykwach.
Na pewno wiesz, że witamina C w pomidorze ginie, gdy spotka się z ogórkiem. Czy jednak wiesz, że z tej samej przyczyny nie należy łączyć pomidorów z dynią, cukinią i bakłażanem? Dzieje się tak ze względu na wysoką zawartość askorbinazy, która rozkłada witaminę C. Możemy jednak temu zapobiec, zakwaszając naszą sałatkę przez dodanie np. odrobiny octu jabłkowego.
Witaminy C w papryce jest pięciokrotnie więcej, niż w cytrynie czy innych cytrusach.
1 papryka zapewnia dzienną dawkę witaminy C.
info wiki oraz internet

𝐙𝐀𝐒𝐊𝐀𝐊𝐔𝐉Ą𝐂𝐎 𝐓𝐑𝐀𝐅𝐍𝐄 𝐙𝐀Ł𝐎Ż𝐄𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐀𝐑𝐓𝐀 𝐏𝐑𝐙𝐄𝐂𝐙𝐘𝐓𝐀𝐍𝐈𝐀 !
Po raz pierwszy opublikowano 1 stycznia 1994 r.

Lektura obowiązkowa dla każdego kto myśli o swoim zdrowiu i zdrowiu swoich bliskich.
Ocenią "tylko" jako 8/10 punktów ze względu na fakt że dałoby się zawarte w niej informacje skompilować na przynajmniej połowie stron.
Podana kuracja witaminowa nie jest w 100% zgodna z aktualnymi trendami ale nawet w takie formie warto ją zastosować.

Książka pokazuję w jaki sposób działa dzisiejsza medycyna. Była to moja 1 tego typu książka i naprawdę można się z niej wiele dowiedzieć. Obowiązkowa pozycja dla każdego kto chce prowadzić zdrowy tryb życia a także dla borykających się z przeróżnymi chorobami.

Każdy, ale to absolutnie każdy powinien przeczytać tę książkę! Demaskuje ona fałszerstwa współczesnej medycyny, która uczyniła z chorób jeden z najbardziej dochodowych biznesów.

• Zdrowie
  • 💰 KUPIONE 2022
  • 2023 miszmasz
  • Już mam
  • X Zdrowie
  • BVV

Dodaj cytat z książki Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca ... tylko my ludzie