Potrawy makrobiotyczne

Wydawnictwo: Publicat
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Dbaj o zdrowie ciała i ducha!Specjaliści od żywienia na całym świecie są zgodni co do tego, że dieta makrobiotyczna istotnie wpływa na nasze zdrowie, wygląd i równowagę wewnętrzną. Autorka książki zachęca do czerpania z niezwykłych wartości makrobiotyki.zgodnie z wielowiekową tradycją Japonii kraju wyróżniającego się zdumiewającą liczbą ludzi długowiecznych oraz bardzo niskim wskaźnikiem osób otyłych celem makrobiotyki jest poszukiwanie równowagi niezbędnej do prowadzenia zdrowego i aktywnego życia.Makrobiotyka zakłada, że źródłem dolegliwości są pokarmy, w których naruszono naturalną równowagę. Dlatego dieta makrobiotyczna sprzyja profilaktyce i leczy ponad 200 chorób, w tym cukrzycę, pewne rodzaje nowotworów oraz zaburzenia układu sercowo-naczyniowego.zastępując spożywanie cukru oraz tłuszczów zwierzęcych pokarmami korzystnymi dla zdrowia, makrobiotyka pozwala zachować zgrabną sylwetkę oraz wigor i optymizm.Książka przedstawia między innymi:zasady diety makrobiotycznej oraz korzyści wynikające z jej stosowaniapokarmy jin i jangprzydatne wskazówki dotyczące łączenia składnikówponad 100 łatwych przepisówzalecenia na temat dbania o ciało i umysłszczegóły dotyczące produktów stosowanych w makrobiotyceStosowanie diety makrobiotycznej to najlepszy sposób, by ludzie zachodu poznali dobroczynne właściwości kuchni wschodniej.Elizabeth Clare

Ramon | 2011-06-21
Przeczytana: 2010 rok

Ładnie wydana i bardzo praktyczna książka. Wg mnie bardziej dla osób zaznajomionych z podstawami makrobiotyki, niż dla nowicjuszy. Ale to tylko moje zdanie. Autorka wyjaśnia wszystko co trzeba wiedzieć (może nie tak dogłębnie i plastycznie, jak choćby twórca makrobiotyki Georges Oshawa).

Paulina | 2013-07-17
Chaoticreader | 2016-11-29