Przedstawione tematy ujęto w formie wykładu. W obecnym wydaniu praktyczne aspekty chemii organicznej poparto licznymi przykładami oraz wzbogacono kolorem ilustracje, co z pewnością ułatwi zrozumienie treści. Podane przy każdym rozdziale zadania umożliwią kontrolę przyswojenia wiadomości. W książce omówiono zagadnienia dotyczące: wiązań chemicznych, wartościowości, izometrii, zapisu wzorów strukturalnych i zasad klasyfikacji. Część szczegółowa obejmuje wszystkie klasy związków organicznych oraz cztery główne rodzaje związków o znaczeniu biologicznym: lipidy, węglowodany, białka i kwasy nukleinowe. Tłum. Szmigiero Leszek Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

yokopoko | 2010-09-15

Bardzo dobry podręcznik - wszystko wyjaśnione w przystępny i łatwy do zrozumienia sposób, wręcz od samych podstaw. Można śmiało polecić nie tylko studentom chemii, ale również licealistom.

lanosterol | 2011-12-24
Przeczytana: 18 grudnia 2011

Książka ta jest kwintesencją nas - ludzi zbudowanych z atomów...Odkryłem magię procesów zachądzących we mnie oraz we wszechświecie.Kiedy czytałem ostatnią stronę tego arcydzieła łza zakreciła mi się w oku.
Idealna książka na samotne wieczory.Polecam każdemu samotnikowi!

Dusia | 2014-02-11

Świetny podręcznik do chemii organicznej. W przystępny sposób objaśnia wiele zagadnień, objaśnia genezę powstawania kolejnych związków. To wspaniała pomoc dla tych, którzy z chemią mają do czynienia w rozszerzonym zakresie.

gbk325 | 2015-08-02
Gren | 2014-11-09