Interdyscyplinarność procesu wczesnej interwencji wobec dziecka i jego rodziny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
zdrowie, medycyna

Humanizacja procesu rehabilitacji człowieka i holistyczne podejście do niego w przebiegu choroby wymusiły interdyscyplinarność tego procesu. Obejmuje on także wczesną diagnozę zaburzeń zdrowia oraz wczesną interwencję. Jedynie skoordynowane działania różnych służb społecznych i specjalistów mogą zapewnić człowiekowi właściwą profilaktykę zdrowotną i rehabilitacyjną. Książka została napisana przez przedstawicieli różnych nauk i dziedzin związanych z działalnością praktyczną. Przedmiotem ich zainteresowań jest wczesna interwencja prozdrowotna wobec dziecka i jego rodziny, a ukazanie tej interwencji z perspektywy różnych specjalistów można uznać za cenne i wysoce pożądane. Okładka: miękka, Rok wydania: 2007,