Podstawy leczenia żywieniowego u dzieci

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
zdrowie, medycyna

(...) W podręczniku Autor przedstawia skomplikowane zagadnienia dotyczące oceny stanu odżywienia, podaży składników odżywczych i prowadzenia oraz monitorowania żywienia pozajelitowego i dojelitowego w sposób niezwykle prosty. Wynika to zarówno z umiejętności dydaktycznych, jak i rozległej wiedzy oraz doświadczenia zdobytego w ciągu wielu lat pracy z chorymi dziećmi. Jestem przekonany, że podręcznik ten przyczyni się do upowszechnienia wiedzy na temat leczenia żywieniowego wśród lekarzy i studentów oraz pomoże w podejmowaniu decyzji, kiedy, jak i u kogo zastosować żywienie pozajelitowe lub dojelitowe, które jest dziś nieodłącznym, chociaż często niedocenianym elementem leczenia ciężko chorych. (z Przedmowy Prof. Bruno Szczygła, Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego)

książek: 1939
natik159 | 2016-09-06