Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu

Okładka książki Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu Maria Mazurek, Mikołaj Spodaryk, Marcin Wierzchowski
Okładka książki Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu
Maria MazurekMikołaj Spodaryk Wydawnictwo: MANDO Seria: Przygody Alicji interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Przygody Alicji
MANDO
2022-11-23
2022-11-23
jak działa brzuch układ pokarmowy trawienie fizjologia człowieka dla dzieci

Okładka książki Wiem, co je moje dziecko Elżbieta Gabrowska, Mikołaj Spodaryk
Wiem, co je mo... Elżbieta Gabrowska,...

Bardzo ciekawie napisana i świetnie zilustrowana książka o układzie trawiennym. Dorośli też znajdą tutaj ciekawostki dla siebie. Całość uzupełniają zabawne komiksowe rozmówki kupy i bakterii, które pokocha każde dziecko:) Uwielbiamy też "Mózg Alicji" i polujemy na kolejne części (Emocje).

Czy jedzenie może powodować ból, który sprawia przyjemność? I co Święty Mikołaj ma wspólnego z dedykacją?

Odpowiedzi na te i inne pytania związane z tematami okolokupowymi znajdziecie w książce:Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu- Mikołaj Spodaryk, Maria Mazurek i Marcin Wierzchowski, wydawnictwo @wydawnictwomando

GENIALNAAAA!!!! Lećcie do sklepu i kupujcie dla wszystkich dzieci w rodzinie😉
Na tym mogła by się zakończyć moja recenzja bo czuję, że żadne słowa nie opiszą moich wrażeń po przeczytaniu tej książki. Ale żebyście mieli szerszy pogląd dodam kilka szczegółów.
Świetnie napisana książka o układzie pokarmowym, całym procesie trawienia i tym co dzieje się w naszym organizmie podczas przechodzenia jedzenia przez nasz układ pokarmowy od początku do, dosłownie do końca🤣
Mimo iż napisana bardzo profesjonalnie, każdy bardziej naukowy zwrot jest tłumaczony w przystępny dla młodych czytelników sposób i bardzo obrazowy. To oznacza, że podczas słuchania bajki czy czytania jej samodzielnie, odbiorca jest w stanie wyobrazić sobie o co autorowi chodziło. Dodatkowo do oglądania są świetne grafiki, które są prosto i przejrzyście przedstawione. Dosłownie każdy może dowiedzieć się czegoś ciekawego i na pewno po tej książce nikt już nie pomylili dedukcji z defekacją i zapamięta, że ostre to nie smak, a odczucie bólowe, które może sprawiać przyjemność😉
Bawi i uczy jednocześnie, a co lubię najbardziej w książkach nie jest to jednorazowa lektura, a książka może służyć przez wiele lat, a nawet być pomocą w szkole. To na prawdę wartościową książka, która jako "bajka" dla dzieci, jest w stanie nie tylko dać rozrywkę w postaci historii, ale jednocześnie przedstawia ważne treści. Kocham takie książki😍

Bardzo jestem ciekawa innych książek o Alicji😍

Zapraszam do czytania🥰

GENIALNAAAA!!!! Lećcie do sklepu i kupujcie dla...

Alicja przyszła do biblioteki, aby przygotować się na kółko przyrodnicze. Liczy, że nauczycielka przydzieli jej mózg, który jest jej ulubionym organem. Niestety Pani Kasia ma wobec Alicji inne plany. Oznajmia, że dziewczynka ma zająć się układem pokarmowym. Dla Alicji temat wydaje się bardzo trudny do zrozumienia. Z pomocą przychodzi Pan Mikołaj i zaprasza dziewczynkę w podróż po układzie pokarmowym.

Jeśli macie ochotę na przygodę po układzie pokarmowym, to z tą książeczką jest to możliwe. Stopniowo będziemy go poznawać, i to z najdrobniejszymi szczegółami, aby dzieci mogły doskonale zrozumieć, jaką pracę wykonuje ten nasz układ pokarmowy. A zaczniemy od podstawowego pytania „Po co w ogóle jemy”. A potem pytania zaczną nasuwać się same, jedno za drugim; Co się dzieje z pożywianym przez nas pokarmem, Gdzie ono trafia… Razem z Alicją dowiemy się co, zęby wspólnego mają z układem pokarmowym, a okaże się, że bardzo wiele.

„Brzuch Alicji. Czyli kupa prawdy o trawieniu” to skarbnica wiedzy, która obdarzy nasze dzieci nauką, ale i nas rodziców. Jest zdumiewająca, unikatowa i mądra, a takie książki się chwali. Z nimi dzieci lepiej przyswoją edukację i zagadnienia o anatomii człowieka.

Dziś o super książce dla dzieci od Wydawnictwa Mando „Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu”. To książka edukacyjna, która wyjaśnia dzieciom skomplikowany temat trawienia i układu pokarmowego. Dzięki niej młodzi czytelnicy będą lepiej rozumieć, jak działa organizm. 😊 Alicja, bohaterka tej opowieści zostaje poproszona przez panią z kółka przyrodniczego o objaśnienie tematu układu pokarmowego. Dziewczynka wolałaby rozwinąć temat mózgu, bo to jej ulubiona część ciała. Na szczęście spotkała w bibliotece pana Mikołaja, który pomaga jej zrozumieć, jaki to ważny i fascynujący temat odpowiadając dokładnie na wszystkie zadane przez nią pytania. Razem z Alicją czytelnicy mają okazję zgłębić wiedzę i dowiedzieć się, jak działa układ trawienny. Autorzy książki w znakomity sposób przedstawiają zawiłości, a lektura wydaje się fascynującą podróżą. 🌞 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/02/brzuch-alicji-czyli-kupa-prawdy-o.html

Dziś Alicję przywitajmy, ale tym razem nie z czarów krainy, a z zakamarków organizmu ludzkiego. Nie będzie więc magicznie, baśniowo i wielobarwnie, ale do granic realistycznie, bez ogródek i fascynująco, bo nasze ciało to przecież cud nad cuda!

Choć Alicja, członkini przyrodniczego kółka, wolałaby o mózgu, to tym razem będzie o brzuchach różnych, a jednak podobnych mechanizmach. O tym czego nie widać, mimo że determinuje nasze funkcjonowanie. I o niekończącej się przygodzie, którą jesteśmy my sami. A tak często toniemy w oczywistościach, nie dostrzegając tych wszystkich niesamowitości. Bo jedzenie jest trawione i już, jednak czy na pewno to takie proste?

Czas więc na układ pokarmowy. Ale, że o tym co nie kojarzy się najlepiej i kupą finiszuje? Alicja sama nie kryła swej niechęci. Jednak wybaczcie i gorszyć się nie próbujcie, bo kimkolwiek na krętych ścieżkach życia jesteście, to temat ten każdego dotyczy, nawet jeśli ubierzemy go w bardziej elokwentnie brzmiące słowo - defekacja. Bez wyjątków. Czyż nie? Zajrzymy do żołądka, trzustki, wątroby i tak dalej...

Okazuje się, ze w bibliotece można spotkać nie tylko książki, ale i pana Mikołaja, który lektury dla dzieci czyta (dlaczego, dowiecie się na końcu samym). Tak, tak, ostatnio było z nim nam po drodze, choć jak sam twierdzi święty nie jest (w rzeczywistości to profesor Mikołaj Spodaryk, pediatra szanowany, więc nie ślizgamy się po informacjach niepewnych). Ów czytelnik trawienną sferą naszego bycia jest zafascynowany i dziewczynkę w podróż zaprasza. Żadne więc pytanie bez odpowiedzi nie zostanie, a dryfowanie wśród wnętrzności, które raczej nie jest powszechnie uznawane za przeżycia wzniosłe, staje się jedyną w swoim rodzaju wyprawą, która oczy otwiera szeroko.

Po co jemy? Czym się różni przewód od układu i czy za przesuwanie się pokarmu odpowiada przyciąganie ziemskie? Co oznacza fala robaczkowa i czy mózg bierze udział we wszystkim co się w nas dzieje? To tylko ułamek tego co odkryjemy. A to ślinka, która leci, o zdanie nie pytając, wizyta u dentysty, zdrowe odżywianie. Dwunastnica, z której wchłaniają się do krwi najważniejsze składniki odżywcze. Wreszcie wymioty, które w literaturze dziwnie pomijane. Nie mam pojęcia dlaczego.

Treści jest tu cała masa i do tego świetnie podana! Zabawnie, interesująco, pękając od wiedzy, która sama do głowy wchodzi. Wcale jej usilnie zapraszać nie trzeba. Do tego warstwa wizualna rewelacyjna! Większy format, utrzymana w ciemniejszych tonacjach, pełna detali i interesujących skojarzeń. Sugestywnie objaśnia, tłumaczy i uświadamia, ale i szczyptą humoru doprawia. Powiem Wam, że dziecięce książki, które i u mnie wypieki na twarzy wywołują, lubię bardzo, a moje pierwsze spotkanie z Alicją zaskoczyło mnie ogromnie. Polecam małym biologom, przyszłym specjalistom w dziedzinie medycyny i naukowcom, a najbardziej wszystkim ciekawym świata.

Przygody Alicji to jedna z najlepszych, polskich serii edukacyjnych dla dzieci. Najnowsza, czwarta książka z cyklu poświęcona jest trawieniu.

Ulubionym organem Alicji jest mózg, ale to nie on został przydzielony dziewczynce do omówienia. Nauczycielka z kółka przyrodniczego poprosiła, by Alicja zajęła się układem pokarmowym. Dziewczynka nie kryła zawodu, bo kojarzył się on jej jedynie z wnętrznościami i kupą. Dopiero, spotkany w bibliotece starszy pan o imieniu Mikołaj, który podejrzanie przypominał pewnego celebrytę wśród świętych, pokazał jej, jak fascynujący jest to temat.

Mikołaj dokładnie tłumaczył i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i zastrzeżenia Alicji. Nawet te najdziwniejsze, typu „A dlaczego kupa tak strasznie śmierdzi?”. Dzięki temu podróż po „flaczkach” zmieniła się w fascynującą przygodę.

Czym różni się przewód pokarmowy od układu pokarmowego? Co to jest fala robaczkowa? Dlaczego na widok niektórych przysmaków leci nam ślinka? Po co nam język? Czy wymioty mogą uratować życie? Dlaczego dwunastnica nazywa się dwunastnicą? I z czego właściwie składa się kupa?

Znajdziecie tu odpowiedzi na te i setki innych pytań. Wszystkie dokładnie i przystępnie wytłumaczone. Mikołaj, pod postacią którego kryje się znany pediatra, prof. Mikołaj Spodaryk, tłumaczy sekrety układu pokarmowego z dużą dawką ciepła i humoru. Nagle wszystko staje się logiczne! Jakże żałuję, że nie miałam takiej książki w szkole. Jakże się cieszę, że moi synowie będą ją mieli.

Gorąco polecam!

• Serie
  • Może kiedyś
  • (1) - Do przeczytania - W PRZYSZŁOŚCI
  • Popularnonaukowa
  • Dla Dzieci
  • Alonka do kupienia 7+

Dodaj cytat z książki Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu