Gastroenterologia w praktyce

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320026288
zdrowie, medycyna

Podjęliśmy próbę przedstawienia w syntetycznej formie danych, które są niezbędne każdemu lekarzowi, nie pomijając przy tym najnowszych osiągnięć medycyny naukowej i praktycznej w zakresie gastroenterologii. Dużo miejsca poświęciliśmy stanom patologicznym przewodu pokarmowego wywołanym przez zakażenie Helicobacter pylori oraz zaburzeniom czynnościowym, z którymi lekarz pierwszego kontaktu bardzo często ma do czynienia.