Zaburzenia hormonalne

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320027497
zdrowie, medycyna

Książka jest adresowana głównie do lekarzy pierwszego kontaktu, lekarzy rodzinnych, internistów oraz ginekologów nie będących specjalistami w zakresie endokrynologii. Ma im dopomóc w rozpoznaniu u pacjentów zaburzeń hormonalnych wymagających konsultacji specjalisty endokrynologa. Publikacja zawiera podstawowe informacje dotyczące fizjologii gruczołów dokrewnych, roli wydzielanych przez nie hormonów, stanów chorobowych związanych z nadczynnością i niedoczynnością gruczołów oraz opis procedur diagnostycznych.

Dorota | 2016-05-08
Na półkach: MEDYCYNA, Chcę przeczytać