Zdrowi stulatkowie

Tłumaczenie: Iwona Szuwalska
Wydawnictwo: Purana
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Healthy at 100: The Scientifically Proven Secrets of the World’s Healthiest and Longest-Lived Peoples
83-60170-14-2
zdrowie, medycyna

W książce Zdrowi stulatkowle John Robbins proponuje nowy wzorzec starzenia się postrzeganego jako okres mądrości i żywotności, przełamując w ten sposób stereotypy, i błędne koncepcje dotyczącego tego okresu w życiu człowieka. Przedstawia też praktyczne metody dotyczące odmładzania ciała oraz zachowania sprawności umysłu, energii i radości aż do ostatnich dni..

źródło opisu: wydawnictwo PURANA, 2006

źródło okładki: wydawnictwo PURANA

Przeczytana: 2013 rok

Przeczytałam z oczekiwaniem, że to kolejna książka na rzecz wegetariańskiej diety. W istocie nie tylko. Książka opisuje kilka współczesnych i historycznych grup etnicznych, które z jakichś powodów znane były ze swojej długowieczności - w uzasadniony sposób lub nie. Autor dość obiektywnie porównuje warunki ich życia na podstawie materiałów naukowych, próbując szukać podobieństw, stawiając hipotezy i niejednokrotnie obalając je jako fałszywe. Choć osobiście czytałam to jako niezłą opowieść, wiem, że wiele osób może mieć problem z naukowym stylem i przesyceniem bibliografią, które mnie akurat wcale nie przeszkadzały.

TomekJ37 | 2017-04-21
Enzymopatia | 2017-03-16