Dziewczyny na emigracji, czyli Liverpool bez cenzury

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Wchodzenie w dorosłość – wyprowadzka z domu, wybór studiów, pierwsza praca, budowanie dojrzałych związków – nigdy nie jest łatwe. Nina postanowiła jednak podnieść sobie poprzeczkę jeszcze wyżej i po maturze wyjechała do Anglii, by tam poznać smak dorosłego życia. Rzeczywistość przerośnie jej oczekiwania – emigracja okaże się czasem wielu szalonych przygód, miłosnych uniesień i gorzkich...

Rzeczywistość przerośnie jej oczekiwania – emigracja okaże się czasem wielu szalonych przygód, miłosnych uniesień i gorzkich lekcji… Przede wszystkim jednak będzie okazją do spotkania całego korowodu barwnych postaci, z mozaiki których wyłania się portret życia polskich emigrantów na Wyspach w pierwszej dekadzie XXI wieku.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

FannyBrawne | 2017-08-17

Książka Igi Wołos ,,Dziewczyny na emigracji, czyli Liverpool bez cenzury" to historia młodej dziewczyny, która po zakończeniu szkoły średniej wyjechała do pracy w Wielkiej Brytanii. Jak twierdzi autorka, niektóre wydarzenia z powieści były inspirowane jej życiem, a inne usłyszanymi historiami.

Niestety, nie podzielam zachwytów nad tą powieścią. Przede wszystkim, jest napisana bardzo topornym stylem. Jest on co prawda prosty, wręcz młodzieżowy, ale mimo to książki nie czyta się szybko, mi czytało się ją wyjątkowo ciężko i nieprzyjemnie. Akcja nie jest porywająca, większość to opisy zakupów, imprez, przygodnych romansów(liczne sceny erotyczne i opisywanie zalet Arabów jako kochanków) i ciągłych zmian pracy. Jednak największym problemem jest to, że czytelnikowi za nic nie udaje się polubić głównej bohaterki - narratorki.

Powieść napisana jest w formie wspomnień i wszystko jest ukazane z punktu widzenia Niny. Bohaterka przez większą część książki narzeka i krytykuje wszystko z czym...

Patrycja Wieloch | 2017-05-04
Przeczytana: 02 maja 2017

Książka Igi Wołos ,, Dziewczyny na emigracji czyli Liverpool bez cenzury" to opowieść o życiu dziewczyny Niny i jej przyjaciółki w Liverpool. Nie rozumiem, w czym jest taki zachwyt. Książkę może i czyta się szybko jest można powiedzieć typowo młodzieżowa. Są także momenty że ma się ochotę rzucić ją i więcej nie podnosić. Książka jest przepełniona pretensjami do wszystkiego i jednocześnie brakiem refleksji autorki nad samą sobą. Zachowuje się narcystycznie. Według mnie to bardziej przypomina obgadywanie innych osób niż przedstawienie jakiegoś konkretnego celu. Życie "dziewczyn na emigracji" polega prze wszystkim na imprezowaniu, alkoholu, zmienianie facetów jak rękawiczki i ciągła zmiana pracy, bo "to mnie w jednej denerwuje, a innej czuje że nie rozwijam się " itp, itd. Nie piszę to z powodu zazdrości , ależ skądże. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z czytanie może ta książka być łaaał, jednak po przeczytaniu już sporej ilości, nie potrafię znaleźć w niej refleksji. Sama...

Przeczytana: 10 lutego 2017

"[...] na John Lennon Airport of Liverpool wylądowałyśmy o wyznaczonej porze, dwudziestego trzeciego maja dwa tysiące siódmego roku. Miałyśmy wtedy niespełna dziewiętnaście lat."
"Dziewczyny na emigracji" to opowieść – pamiętnik młodej dziewczyny, która swój start w dorosłe życie zalicza z ogromnym przytupem wyjeżdżając z przyjaciółką tuż po maturze do Wielkiej Brytanii. Szalone dziewczyny, dla których najważniejsze są zakupy i imprezy, które zmieniają prace i facetów jak rękawiczki i nie mają żadnego planu na jutro. Z jednej strony to obraz dorastania i typowego życia nastolatki i młodej kobiety. Z drugiej to gorzka lekcja życia w miejscu, w którym rodacy, zamiast wspierać, potrafią najbardziej dokuczyć.
Nina jest bardzo atrakcyjną kobietą i ma tego świadomość. Młodość i uroda to atuty, które wykorzystuje, by dostać pracę, czy załatwić sobie darmowe drinki w klubach. Iga Wołos w swojej książce, jak wskazuje tytuł, nie stosuje cenzury. Prosto z mostu piszę o tym, jak wyglądało...

Zaczarowana Książka | 2017-02-23

www.recenzje-beaty.blogspot.com
Temat emigracji jest w ostatnich latach bardzo nam znany. Bo kto nie chciał wyjechać i się dorobić. Tak właśnie nasze bohaterki postanowiły, że wyjadą zaraz po maturze do Liverpoolu. Czy rzeczywistość okaże się taka sama jak marzenia? A może jednak jest wszystko tak jak słyszymy z opowieści.
Nina w wieku siedemnastu lat wpada na pomysł, aby po maturze na okres wakacyjny wyjechać do Anglii. Namawia Anielę, która bardzo szybko zgodziła się. Pomysł na szybkie zarabianie pieniędzy i ich wydawanie, beztroskie życie gdzie nikt nie musi ich sprawdzać dziewczyną bardzo się podoba. Rodzice z początku są na nie, ale z czasem się zgadzają, gdy dziewczyny zatrzymają się u Jagody w Liverpoolu. Smak dorosłego życia, szalone przygody, miłosnych uniesień, pierwszych związków to tylko część tego, co zaznają i poznają w nowym otoczeniu. Przyjaciółki pracują w różnych miejscach, ale ich zarobki pozwalają na barwne i beztroskie życie. Lecz Liverpool to nie tylko same...

Magda M | 2017-10-15
Na półkach: E-book, Przeczytane, Porzucone
Przeczytana: 15 października 2017

Ja się pytam, kto to wydał?
Książka jest napisana takim językiem, że po prostu nie da się tego czytać. Serio - jakbym słuchała opowieści mojego 9-latka jak było w szkole. Chaos. 'Byłam tu, potem tam, a następnie zrobiłam to, a potem poszłam jeszcze tam' - takiego typu zdania znajdziemy w tej pozycji. Zero klimatu, zero wczucia w atmosferę, zero wszystkiego, tylko ciągle 'potem, następnie, potem, następnie'.
Nie dałam rady.
Takie książki nie powinny ujrzeć światła dziennego, tylko pozostać w sferze opowiadań na zakrapianej (bohaterki nie stronią od alkoholu), babskiej imprezie.

Julita | 2017-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2017

Szczerze? Najlepsza książka jaką czytałam od lat. Lekki język, fajny styl,
Świetnie się czytało. Polecam każdemu a szczególnie młodym osobom które mieszkały lub mieszkają na emigracji.Sama mieszkam na Wyspach i przedstawione w książce sytuację nie są mi obce. Wręcz przeciwnie. 100% prawdy. Bez cenzury! szczerze polecam

Ada | 2017-04-07

Ksiazka swietna, idealna dla mlodych ludzi bedacych na emigracji nie tylko :)

Nattka | 2017-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

Polecam :-) żyje na Wyspach i zgadzam się z większością spostrzeżeń autorki :-)

Menelika | 2017-05-31

Skończyłam...echh i jak zawsze przy dobrej książce (która wywołuje dużo emocji), jest niedosyt i łezka się kręci, że to już koniec. Książka napisana w fajny, ciekawy sposób...rozbawiła mnie do łez, ale też skusiła do refleksji. Przypomniała czasy młodości, pierwszych powaznych wyborów. Ukazująca ludzki charakter, "nasze polskie przywary", to jak postrzegamy inne narodowości. Szczerze...jestem nią oczarowana! Dawno nie czytałam książki, która mnie tak urzekła swoim językiem ( adekwatnym, do stanu umysłu głównej bohaterki), perypetiami, kawałami... ukazująca inny stosunek do pracy - taki inny niz przyjęty w Polsce :) Ale przede wszystkim, urzekła mnie młodość, która ma prawo na swoje błędy, decyzje, na swoje "ja".

Magda | 2017-05-25

Książka naprawdę godna polecenia. Czyta się ją tak lekko i osobiście gdy zaczęłam czytać nie mogłam się oderwać. Odzwierciedla prawdę jak wygląda życie zwykłych osób na emigracji. Polecam wszystkim.