Sztuka liczenia do trzech

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
finanse, oszczędzanie, wychowanie
GZal

Jak inteligentnie wydawać pieniądze i jak nauczyć dziecko dzielenia się z innymi Dawać kieszonkowe czy nie dawać? W swojej najnowszej książce Ron Lieber podpowiada rodzicom, jak rozmawiać o finansach oraz co jak udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze i najbardziej zaskakujące pytania; daje rodzicom narzędzia niezbędne do tego, by o pieniądzach rozmawiać oraz by odeprzeć frontalne, skierowane na atak pytania dzieci w rodzaju: dlaczego nie kupicie mi... Przedstawia w książce ciekawą zasadę trzech słoików na wydatki traktuje też o oszczędzaniu, darmowych obowiązkach, a także o dobrych nawykach zakupowych i nagrodach za pracę w domu. Wszystko to napisane w bardzo przystępny sposób, bez naukowych wywodów, jednak książka ta zawiera mnóstwo praktycznych rad i merytorycznych uwag.

źródło opisu: wydawnictwo

źródło okładki: wydawnictwo

GZal | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Pieniądze – trudny temat. Jak rozmawiać o pieniądzach z dziećmi? Równie trudna sprawa. Kwestia oszczędzania, inwestowania, kieszonkowego, co to znaczy mało i dużo. Kiedy warto wydawać pieniądze na zachcianki, czy płacić dzieciom za drobne prace domowe, za odrabianie lekcji, dobre oceny. Problemów jest bez liku.

Ron Lieber piszący dla New York Timesa o finansach osobistych opublikował książkę Sztuka liczenia do trzech. W zamierzeniu miała właśnie omawiać kwestię pieniądza. Przedmiotu, który nas wszędzie otacza i jesteśmy od niego zależni, a z drugiej strony stanowiącego pewne tabu.

Nie mam przekonania, że poradził sobie z tematem. Sam zresztą zwraca uwagę na to, jak bardzo trudno o tym rozmawiać z dziećmi. Więc to jest raczej pokazanie problemów, z jakimi borykają się rodzice we współczesnym świecie i próba pokazania rozwiązań wprowadzanych przez różne osoby. Możemy się z nimi zgadzać lub nie. I w takim sensie, książkę warto przeczytać – jest tam sporo pomysłów do dyskusji....

kini | 2018-02-24
avooid | 2018-02-02