8320027608
zdrowie, medycyna

Przedmiotem książki jest organizacja pomocy i postępowanie medyczne w przypadkach awarii z uwolnieniem najczęściej występujących, wysoce toksycznych substancji chemicznych w zakładach przemysłowych i magazynach, podczas transportu oraz w wyniku akcji terrorystycznych, w tym również z użyciem bojowych substancji trujących. Omówiono mechanizm działania i diagnostyczne metody analityczne służące rozpoznaniu substancji, zasady postępowania leczniczego w przypadku zatruć masowych oraz środki i zestawy niezbędne do zabezpieczenia akcji ratowniczej. Podano informacje o toksykologicznych ośrodkach specjalistycznych (leczniczych i informacyjnych).

Chaoticreader | 2016-04-30