Niespodzianki

Tłumaczenie: Alina Patkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "New York Times Bestselling Authors: Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harlequin
When Christmas comes
szczypiorek5

Inne wydania

Samotna Emily postanawia wyjechać z Leavenworth w stanie Waszyngton i spędzić Boże Narodzenie z córką w Bostonie. Charles, profesor historii na Harvardzie, zdeklarowany kawaler, chciałby zupełnie wymazać święta z kalendarza. Dzięki stronie internetowej zamieniaja sie domami na święta.
Emily jedzie do Bostonu i dowiaduje się ,że jej córka zzamierza spędzić Boże Narodzenie na Florydzie...

źródło okładki: http://harlequin.pl

Stokrotka | 2016-11-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 27 listopada 2016

Fabuła „Niespodzianek” przypomina scenariusz filmu „Holiday”. Emily Springer na czas świąt zamienia się mieszkaniami z profesorem Charlesem Brewsterem. On przenosi się do małego miasteczka Leavenworth, a ona jedzie do Bostonu. On chce odciąć się od tego całego świątecznego zamieszania i w spokoju napisać książkę, ona ma zamiar spędzić ten magiczny czas z córką. Oboje czeka przykra niespodzianka. Zapowiadają się najgorsze święta Bożego Narodzenia w ich życiu.
„Niespodzianki” Debbie Macomber to coś w sam raz dla tych, którzy szukają książki w klimatach świątecznych – optymistycznej, nieskomplikowanej i romantycznej.

lacerta | 2014-11-06

Idealna na zimowe wieczory, by wprowadzić się w świąteczny nastrój. Może lekko zbyt przesłodzona i banalna, ale w tym przypadku bez problemu to przełknęłam. Seria pomyłek i zbiegów okoliczności otoczona magią świątecznego klimatu - po prostu ciężko się oderwać. A piękna okładka wywołuje u mnie uśmiech za każdym razem.
Bardzo lubię do niej wracać w okresie Bożego Narodzenia.

rewelacyjna komedia pomylek:) a swiateczna atmosfera az wylewa sie ze stron tej ksiazki. nie jest to jaskies ambitne dzielo ale obowiazkowa pozycja dla tych ktorzy przestali widziec w bozym narodzeniu cokolwiek innego jak sprzatanie, obowiazek i zbedne wydawanie kasy na prezenty. bardzo lekko sie czyta - szkoda tylko ze tak krótko - polecam:) bardzo mile mnie zaskoczyla:))

Mak | 2014-03-25

Pełne ciepła historie rozgrywające się w zimowej scenerii. Książka idealna na mroźne, świąteczne wieczory.

Seria zabawnych pomyłek może mieć tylko jeden finał – w końcu magia świąt działa cuda.

A epizod z kozą – bezcenny :D

Weronika Rudnicka | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Urocza, spokojna, przyjemna... Idealna książka dla każdego (no, może w większości dla płci pięknej ;>), kto szuka odprężającej, wprowadzającej w przyjemny nastrój powieści. Chociaż bardzo przewidywalna i z raczej wolno toczącą się akcją, to wciąż ciekawa i zajmująca. Czyta się ją szybciutko, wystarczy kilka wieczorów by poznać losy Emily, Faith i reszty bohaterów. Poprawiająca humor i pokazująca niezastąpioną magię Świąt Bożego Narodzenia.
Chętnie zapoznam się z innymi dziełami autorki ^^

Sasha | 2014-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2014

Ciepła, urocza, ujmująca...
Idealna dla tych wszystkich, którzy uwielbiają cały klimat towarzyszący przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia. Momentami ckliwa i kiczowata, a zaraz bardzo amerykańska. Przeplatana miłosnymi historiami, które bardzo łatwo można przewidzieć.
Trafiona lektura na okres zimowych przygotowań ;)

Donna | 2012-05-27
Przeczytana: 26 maja 2012

Debbie Macomber to, można tak stwierdzić, królowa romansu. Oczywiście nigdy nie będzie lepsza niż Nicholas Sparks, lecz jej powieści sprzedają się w wielu milionach egzemplarzy.

Sama nigdy nie czytałam żadnej jej powieści, dlatego kiedy nadszedł czas na rozpoczęcie lektury, jakoś nie miałam na nią ochoty.

Jednak "Niespodzianki" to zaskakująca powieść. Szczerze mówiąc jej tytuł wcale nie zachęca do czytania, a okładka zbyt świąteczna. Jednak słońce na zewnątrz wcale nie kłóciło się z Bożonarodzeniową scenerią powieści.

Akcja "Niespodzianek" toczy się w Bostonie oraz małym miasteczku Leavenworth. Czas akcji można określić jako przedświąteczne przygotowanie, a także sam dwudziesty piąty grudnia. Muszę przyznać, że sam pomysł bardzo mnie zaskoczył, a jednocześnie pozwolił poznać inną kulturę obchodzenia naszych ulubionych świąt.

Emily, która wyjechała z Leavenworth do Bostonu miała spędzić święta wraz z córką. Jednak jak się okazało Heather wybrała się na Florydę i pozostawiła...

Agu U | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Debbie Macomber jako jedna z niewielu autorek potrafi całkowicie przenieść mnie w swój świat- zapachami, nastrojem, emocjami. Bez względu na fabułę i odczucia wobec treści. Powieść "Niespodzianki" w sumie podobna jest do znanego filmu Holiday z Cameron Diaz- zamiana mieszkań, seria wpadek a w finale wielkie love story w obu przypadkach. Sympatyczna, nie powalająca. Idealna na leniwą niedzielę i totalne "odmóżdżenie".

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Święta już tuż tuż, w domu przygotowania idą pełną parą, choinka stoi ubrana, ciasta upieczone, rybki się robią, a jutro ostatnie zakupy. Jednak by dopełnić klimat, nie może zabraknąć również książki, z motywem świąt, a jedyna jaka stoi nieprzeczytana na półce to „Niespodzianki” Debbie Macomber, więc wybór był bardzo prosty :)

Emily już od jedenastu lat jest wdową, ale to jej pierwsze święta, które ma spędzić zupełnie sama. Jej córka Heather po raz pierwszy postanowiła spędzić je w Bostonie, gdzie studiuje, tłumacząc matce, że nie stać ich na samolot, i że ma dużo nauki. Jednak Emily się nie poddaje i wpada na pomysł by samej polecieć do córki i dla odmiany spędzić pierwsze święta poza malutkim Leavenworth. W internecie znajduje ofertę zamiany mieszkań na święta i tak w końcu ląduje w Bostonie, niestety bez córki, która ją oszukała i z niego wyjechała.

W tym samym czasie Charles przyjeżdża do Leavenworth by uciec przed świętami i matką. Kiedyś jego wielka miłość zostawiła go...

Asia | 2011-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Jest to świetna książka na poprawę humoru w zimowe wieczory, świetnie wpasowuje się w świąteczny czas.
Książka zaczyna się od rozmowy matki z córką, która stanowi zaczątek do całej akcji i poniekąd jest przyczyną dalszych wydarzeń w książce. Matka (Emily) postanawia zrobić niespodziankę córce studiującej w Bostonie, przyjaciółka wiezie niespodziankę do Emily. Inna matka martwi się o swoich dorosłych synów.
Co z tego wynika musicie sięgnąć po książkę i zatopić się w niej bez pamięci.
Zapewniam, że po zamknięciu książki będziecie zaskoczeni, że to już koniec.