Etos zawodowy pracowników socjalnych

Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego
Wydawnictwo: Śląsk
Pandemia

Prezentowana książka poświęcona jest rekonstrukcji i analizie elementów składających się na etos zawodowy pracowników socjalnych. Skoncentrowano się przede wszystkim na cenionych przez nich wartościach, postawach wobec własnego zawodu oraz tych normach i wzorach postępowania, które posiadają wymiar moralny. Opisany zostanie zatem i zanalizowany etos zawodowy pracowników socjalnych, który jest "tym co faktycznie jest” w sferze moralnej, czyli faktycznym stanem. Ten stan faktyczny skonfrontowano jednocześnie ze stanem idealnym czy zakładanym, który odczytać można z etycznych i aksjologicznych założeń pracy socjalnej i pomocy społecznej. Przedstawione zostaną przez respondentów wartości, w konfrontacji z normatywnym aspektem pracy socjalnej, zanalizowane zostaną uznawane normy działania etycznego, w porównaniu ze standardami etyki zawodowej oraz odtworzone wzory postępowania w sytuacjach dylematu etycznego na tle postulowanych strategii rozstrzygania dylematów.

źródło opisu: http://www.medicon.pl/etos-zawodowy-pracownikow-socjalnych/14770

źródło okładki: http://www.medicon.pl/etos-zawodowy-pracownikow-socjalnych/14770