Miecze japońskie

Wydawnictwo: Bellona
albumy
Mała-Mi

Książka przybliżająca nam japońską kulturę oraz jej najwspanialsze elementy - miecze, które fascynują osoby z naszego kręgu kulturowego. Autor ze szczegółami omawia każdą ich część, podaje informacje o ich konserwacji i przechowywaniu oraz dane o certyfikatach jakości mieczy samurajskich. W książce umieszczono piękne ilustracje, indeks terminologii miecza japońskiego, indeks znaków japońskich używanych w sygnaturach mieczy oraz schematy broni.

źródło opisu: Wydawnictwo Bellona, 2015

źródło okładki: www.ksiegarnia.bellona.pl

GrzegorzIgnacy | 2018-07-02
Przeczytana: 10 lutego 2018

Zachęcam do odwiedzenia mnie także na fb! https://www.facebook.com/KsiazkiIlubCzasopisma

Do moich rąk trafiła kolejna już publikacja opisująca historię mieczy samurajskich, genezę ich powstawania i ewolucję. Henryk Socha, w "Mieczach japońskich", zawarł całe swoje doświadczenie oraz pasję do tego niezwykłego oręża. Jako osoba pracująca w handlu zagranicznym, szczególnie chętnie, podróżował do Kraju Kwitnącej Wiśni. Chłonął kulturę, poznawał historię i obyczaje. Dla wielu miecz samurajski jest symbolem nie tylko honorowej walki, ale przede wszystkim samej Japonii. Tym też jest dla Sochy. Dla samych Japończyków jest przedmiotem pięknym i śmiercionośnym, obdarzonym duszą. Socha dostrzega w nim ponadczasowe piękno i elegancję, pisze o duszy zaklętej w tym przedmiocie, jednak sama publikacja treścią nie porywa, duszy jest pozbawiona. Napisana jest bardzo rzeczowo, ze znawstwem, ale chwilami suche to, jak...

Mała-Mi | 2017-01-21
Przeczytana: 06 października 2016

Obowiązkowa pozycja dla fanów kultury japońskiej i sztuk walki.

Pięknie wydany i bogato ilustrowany album na pewno zachwyci miłośników wszystkiego co azjatyckie.

Książka przybliża nam kulturę japońską oraz szczegółowo opisuje rodzaje, sposób konserwacji i przechowywania mieczy samurajskich.

Gratka dla fanów gatunku!