Saké napój samurajów

Okładka książki Saké napój samurajów Henryk Socha
Okładka książki Saké napój samurajów
Henryk Socha Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy albumy
144 str. 2 godz. 24 min.
Kategoria:
albumy
Wydawnictwo:
Rosner i Wspólnicy
Data wydania:
2005-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2005-01-01
Liczba stron:
144
Czas czytania
2 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
83-921442-0-1
Tagi:
sake japonia obyczaje
Średnia ocen

6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Zdzisław Beksiński Zdzisław Beksiński, Tadeusz Nyczek
Ocena 8,1
Zdzisław Beksi... Zdzisław Beksiński,...
Okładka książki Japonia. Od Tropików Okinawy po zabytki Kioto Anna Szymczak, Marcin Szymczak
Ocena 6,3
Japonia. Od Tr... Anna Szymczak, Marc...
Okładka książki Legendarne miejsca James Harpur, Jennifer Westwood
Ocena 7,1
Legendarne mie... James Harpur, Jenni...
Okładka książki Pop Art Martina Angelotti, Valentina Ciuffi, Veronica Lenza
Ocena 7,6
Pop Art Martina Angelotti, ...

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
197
197

Na półkach: ,

Sake. Napój Lisiołów – czyli sake runda druga.

W zeszłym tygodniu Lisioł zgłębiał tajniki sake, co skończyło się dlań dość poważnym stanem upojenia procentami. Pomimo bólu głowy, futrzak postanowił ten wyczyn powtórzyć, zagłębiając się w książkę "Sake, napój samurajów" autorstwa Henryka Sochy.
Jak wszystkie książki tego autora, ta również jest pięknie ilustrowaną pozycją, przybliżającą tematykę napoju bogów – od produkcji, przez rodzaje sake, aż po rozdziały poświęcona sake na świecie i w Polsce. Tak sobie więc Lisioł wędrował. Najpierw po polach ryżowych, kręcąc się oczywiście pod nogami pracujących, co nieodmiennie skutkowało potokiem przekleństw. Potem zanurzył się w kadzi, nie mogąc się doczekać, aż sake w końcu będzie gotowe. O mały włos, a wyszłoby z tego sake z Lisioła! Na szczęście jeden z pracowników wyciągnął naszego bohatera za ogon i kazał mu iść do sklepu – że też Lisioł wcześniej na to nie wpadł!
Zadowolony z siebie i swojej mądrości, Lisioł wyruszył więc do sklepu. Tam też się dowiedział, że słowo sake oznacza dosłownie alkohol wytwarzany z ryżu, jednak w Japonii ten termin oznacza KAŻDY alkohol, w tym whisky, piwo i wino. Zaniepokojony Lisioł spojrzał na niekończące się rzędy butelek – to za dużo, nawet jak na lisiołową wątrobę.
Szybko więc Lisioł nauczył się korzystać z takich nazw jak: Nihonshu, Shochu, Seishu, Futsushu i Jizake. Wyposażony we wszystkie określenia na sake, od ogólnego terminu, po słowo oznaczające lokalny browar, powrócił do sklepu. Pani pokiwała głową i spytała jaki rodzaj sake Lisioł sobie życzy, bo jest ich w sumie tylko 8 odmian, ale w grę wchodzą również niuanse smakowe i procentowe. Z racji faktu, że Lisioł nie wiedział, które sake będzie uważał za najlepsze, spróbował każdego po trochu *dźwięk opróżnianych butelek do ostatniej kropli*. Eksperyment ten zakończył się tylko połowicznym sukcesem, ponieważ owszem, Lisioł poznał wszystkie rodzaj sake, ale dalej nie wie, które woli najbardziej, gdyż nie pamięta, w jakiej kolejności je spożywał, miał robić notatki, ale jakoś wyleciało mu to z pamięci…

Sake. Napój Lisiołów – czyli sake runda druga.

W zeszłym tygodniu Lisioł zgłębiał tajniki sake, co skończyło się dlań dość poważnym stanem upojenia procentami. Pomimo bólu głowy, futrzak postanowił ten wyczyn powtórzyć, zagłębiając się w książkę "Sake, napój samurajów" autorstwa Henryka Sochy.
Jak wszystkie książki tego autora, ta również jest pięknie ilustrowaną pozycją,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
78
11

Na półkach: ,

Trunki alkoholowe -podobnie jak kuchnia- zawsze były ważną częścią kultur poszczególnych nacji. Tak jak Niemcy wiążą swoją z piwem, Francuzi z winem a my z wódką - Japończycy wręcz uświęcają sake. Mają oni tak bardzo bogatą obrzędowość -pielęgnowaną do dziś-, że nie dziwi objętość albumu licząca ponad 140 stron, zapełnionych klimatycznymi ilustracjami i mnóstwem ciekawostek. To pierwsza książka pana Henryka Sochy, którą miałem przyjemność czytać i na pewno nie ostatnia.

Trunki alkoholowe -podobnie jak kuchnia- zawsze były ważną częścią kultur poszczególnych nacji. Tak jak Niemcy wiążą swoją z piwem, Francuzi z winem a my z wódką - Japończycy wręcz uświęcają sake. Mają oni tak bardzo bogatą obrzędowość -pielęgnowaną do dziś-, że nie dziwi objętość albumu licząca ponad 140 stron, zapełnionych klimatycznymi ilustracjami i mnóstwem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    36
  • Przeczytane
    17
  • Posiadam
    15
  • Japonia
    6
  • Japonia
    2
  • 1. Książki
    2
  • Azjatyckie klimaty
    1
  • 2017
    1
  • Chcę w prezencie
    1
  • Dietetyka / Kucharskie
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Saké napój samurajów


Podobne książki

Przeczytaj także