Spod zamarzniętych powiek

Okładka książki Spod zamarzniętych powiek Adam Bielecki, Dominik Szczepański
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Spod zamarzniętych powiek
Adam BieleckiDominik Szczepański
7,9 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Agora reportaż
384 str. 6 godz. 24 min.

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Szlak Wisły.  1200 km pieszej przygody Dominik Szczepański, Mateusz Waligóra
Ocena 8,0
Szlak Wisły. ... Dominik Szczepański...
Okładka książki Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia Dominik Szczepański, Piotr Tomza
Ocena 6,5
Nanga Parbat. ... Dominik Szczepański...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Góry zdzierają z ludzi maski



5772 669 447

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
3992 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
836
554

Na półkach: , , , ,

Po “Spod zamarzniętych powiek” sięgnęłam, bo fascynuje mnie zagadka pokonywania strachu w górach. Miałam nadzieję, że przybliży mnie ona o kolejny kroczek do zrozumienia, po cholerę oni tam lazą. Nie zawiodłam się, bo książka napisana przez Adama Bieleckiego, wschodzącą gwiazdę polskiej wspinaczki wysokogórskiej, faktycznie trochę wyjaśnia. Opowiada nie tyle o górach, co o ludziach, którzy próbowali je zdobyć. Opisane w niej są zarówno wspaniałe przygody, jak i tragiczne historie, o śmierci, bólu i strachu.

Najważniejsze, co trzeba o nim wiedzieć to to, że jest jednym z młodszych, ale najsilniejszych himalaistów na świecie. Wspinaczka interesowała go od najmłodszych lat i już wieku 13 lat robił wiele, żeby się jej nauczyć. Ze względu na wiek było mu trudno przeskoczyć formalne wymagania klubów wspinaczkowych, jednak to mu nie przeszkodziło i po kilku latach treningów, w wieku 15 lat, usłyszał od jakiegoś taternika znamienne słowa: “jeśli w ciągu trzech lat się nie zabijesz, to będzie z ciebie zajebisty wspinacz.”

Bielecki przyznaje, że otworzyło mu to oczy na niebezpieczeństwo tego, co robi. Być może ta świadomość ustrzegła go także przed zbytnią niefrasobliwością i teraz faktycznie mamy świetnego sportowca, który w momencie, kiedy piszę tę recenzję zdobywa kolejny szczyt. Tym razem dołączył do polskiej zimowej wyprawy narodowej na K2. Przypomnę, że K2 nie zostało jeszcze zdobyte zimą – to ostatni ośmiotysięcznik, który pozostał dziewiczy o tej porze roku. Trzymam kciuki, żeby się udało! (Tu można śledzić ich postępy -> Facebook Polskiego Himalaizmu Zimowego)

Jeśli chodzi o opisy wypraw, to opowiada w skrócie o swoich najważniejszych osiągnięciach. O niektórych nieco krócej, o innych dłużej. Przyznam, że bardzo interesowało mnie, co powie o nieszczęsnej wyprawie na Broad Peak z 2012 roku, podczas której zginęło dwóch jego kolegów. Ta sprawa została mocno nagłośniona przez media i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, kompletnie wypaczona. Odbiła się głośnym echem także w środowiskach, które zwykle nie są zainteresowane tym sportem i ogólnie rzecz biorąc mocno i niesprawiedliwie obciążyła Bieleckiego, który oprócz zmagań z żałobą po kolegach, z którymi się zaprzyjaźnił, musiał także znosić ataki hejterów. Wszyscy przecież znamy uniwersalną zasadę “nie znam się, ale się wypowiem”, w myśl której nagle pojawiają się dziwni ludzie i próbują mieszać.

Bielecki opowiedział częściowo to, co wyczytałam już w kilku innych źródłach. Mamy tu dokładny opis wyprawy, decydujących momentów, a także swoich emocji związanych z tym wypadkiem. Współczuję mu, ale nie aż tak bardzo. Taki sobie sport i zawód wybrał.

Pełna recenzja: https://przeczytana.com/2018/01/18/adam-bielecki-dominik-szczepanski-spod-zamarznietych-powiek-recenzja/

Po “Spod zamarzniętych powiek” sięgnęłam, bo fascynuje mnie zagadka pokonywania strachu w górach. Miałam nadzieję, że przybliży mnie ona o kolejny kroczek do zrozumienia, po cholerę oni tam lazą. Nie zawiodłam się, bo książka napisana przez Adama Bieleckiego, wschodzącą gwiazdę polskiej wspinaczki wysokogórskiej, faktycznie trochę wyjaśnia. Opowiada nie tyle o górach, co o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4 884
  • Chcę przeczytać
    1 744
  • Posiadam
    1 054
  • 2018
    305
  • Ulubione
    153
  • Góry
    127
  • 2019
    83
  • Teraz czytam
    80
  • Biografie
    42
  • 2018
    41

Cytaty

Więcej
Dominik Szczepański Spod zamarzniętych powiek Zobacz więcej
Dominik Szczepański Spod zamarzniętych powiek Zobacz więcej
Dominik Szczepański Spod zamarzniętych powiek Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także