Wolverine: Panie i panowie, oto... Wolverine! / Dorwać Mystique

9788328209428
Wolverine, Hulk, X-Men, Mystique
komiksy
Wkp

Logan, udręczona dusza o tajemniczej przeszłości, to bohater, który spędził całe swoje życie, walcząc z naturą bestii. Jako członek X-Men Wolverine wyrobił swoje nazwisko, mierząc się z najbardziej niezwykłymi czarnymi charakterami Uniwersum Marvela. W tym tomie możecie zobaczyć niezwykły pojedynek z Hulkiem oraz odkryć prawdę, kryjącą się za związkiem z Mystique, mutantką, której przeszłość wypełniają podobnie mroczne sekrety, co jego własną.

źródło opisu: Hachette Polska, 2017

źródło okładki: https://www.gildia.pl/komiksy/324919-superbohatero...»

Marcin | 2017-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Wow, Wolverine, mój ulubiony bohater z dzieciństwa. Może jego pierwszy występ z Hulkiem nie był jakimś mega szałem, ale dla fanów na pewno ciekawym wydarzeniem. Dorwać Mistique to już zupełnie co innego, fajny, rysunek, super kolory, ciekawa historia. POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bastard | 2018-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2018

6/10 - DOBRY

Drugi tom cyklu „Superbohaterowie Marvela” z udziałem Wolverine’a to komiks bardzo rozrywkowy. Oprócz kilkunastostronicowego wstępu w postaci debiutanckiego występu Logana w „The Incredible Hulk #181”, w albumie tym zawarto również nastawioną mocno na akcję historię pt. „Dorwać Mystique”. Dzieło Jasona Aarona i Rona Garney’a jest bardzo dynamiczne i bezkompromisowe, ale nie można powiedzieć, aby było specjalnie oryginalne i wzbudzało jakieś większe emocje (może poza niezłym finałem). Utrzymane ono jest w jednostajnym tempie, brakuje mu zarówno niespodziewanych zwrotów akcji, jak większej i nieprzewidywalności wydarzeń. Fabuła prowadzona jest liniowo, a Jason Aaron poza kilkoma retrospekcjami nie pozwala sobie na nawet najmniejsze odejście od głównego wątku. Pod względem graficznym komiks stoi na dobrym poziomie, chociaż gdyby Garney bardziej przyłożył się do wykończenia niektórych kadrów, mogłoby być jeszcze lepiej, szczególnie, że znakomitą robotę wykonał kolorysta...

Beremis | 2017-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Dla mnie największą zaletą serii i tego konkretnego albumu, jest przedstawienie historii jednego konkretnego bohatera. W tomie drugim mamy uwielbianego przez wielu Wolverina. Dla mnie powinien być w tomie otwierającym serię :-) I dodatki są największym plusem albumu, nie trzeba szukać po necie historii bohatera, w albumie otrzymujemy kilkustronicową historię Rosomaka, przegląd jego wyglądu na przestrzeni ostatnich dekad, wszystko to podane w zgrabnej pigułce - prosto i przystępnie. Tylko, że dla takiego bonudu zakup całego albumu lub zbieranie całej serii to trochę przesada, więc i historie powinny się swobodnie bronić. I w przypadku Wolverine tak jest. Bronią się, choć nie są wybitne i raczej nie zapadną mocno w pamięci. Z wypiekami na twarzy na pewno ich nie czytałem ;-)
Pierwsza historia to album z lat siedemdziesiątych, kiedy to Wolverine pojawił się na kartach Hulka. Sama historia nie jest porywająca. Hulk bije się z Wendigo gdzieś w Kanadzie (o co chodzi w tym konflikcie to...

Wkp | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

ROSOMAK NA TROPIE

Drugi tom kolekcji „Superbohaterowie Marvela” prezentuje krótką, bo zaledwie czterozeszytową, ale wartą poznania opowieść o przygodach Wolverine’a, najpopularniejszego (i zarazem najciekawszego) z X-Menów. Co jest w niej ciekawego? Jason Aaron, wielokrotnie nominowany do nagrody Eisnera scenarzysta, zdecydował się opowiedzieć nam o początkach skomplikowanych relacji między Wolverine’em a Mystique. A przy okazji wrzucił bohaterów w wir morderczej walki, która nie skończy się dobrze. A może jednak?

Po wydarzeniach znanych z „Rodu M” 99.9% mutantów straciło swoje moce, a także perspektywy na przyszłość. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, bo choć nigdy więcej nie miał się narodzić żaden osobnik z genem X, na świat przyszło dziecko – nadzieja dla całej rasy homo superior. Mystique, która zdradziła wówczas X-Men, starała się przejąć nad nim kontrolę. Teraz ucieka, a w ślad za nią wysłany zostaje Wolverine. Cyclops wyraził się w tej sprawie jasno – nie chce jej tu...

Dorian_LC | 2017-02-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy, 2017
Przeczytana: 10 lutego 2017

ROSOMAK

Wolverine: debiut z 1974 roku, jako postać drugoplanowa w "The Incredible Hulk" autorstwa Lena Weina (amerykańskiego scenarzysty, a zarazem twórcy tej postaci) i "Get Mystique" napisany przez Jasona Aarona (amerykańskiego scenarzystę, m.in. "Doktor Strange", "Ghost Rider", czy "Thor").

Wolverine to enigmatyczna i złożona postać, przywodząca na myśl mityczne legendy. Posiada zwierzęcą naturę jak wilkołak, a także jest długowieczny niczym wampir. Jednak wbrew pozorom nie jest, aż tak bardzo odrealnioną postacią. Mutant obdarzony tzw. adamantowym szkieletem i czynnikiem gojącym, posiada również typowo ludzkie cechy jak empatia, czy skłonność do nadużywania alkoholu.

Debiut w "The Incredible Hulk", to zaskakująco dobra (jak na tamte czasy) historia łącząca sensację i dramaturgię, ale to w "Dorwać Mystique" Wolverine staje się pełnowymiarową postacią.

Jason Aaron bez mała stworzył fabułę wybitną. Przede wszystkim znakomicie przedstawił głębię postaci Wolverine'a i jego...

comboometga | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Tak bardzo tęskniłam za czytaniem, komiksami i Marvelem, że o Jezu!
Nie wiedziałam, jak bardzo mi tego wszystkiego brakowało, dopóki po raz kolejny nie dorwałam się do cudownych historii z tego uniwersum. Nie wspominając o tym, że Wolverine również jest jedną z moich ulubionych postaci, które się w nim znajdują.
Komiks pochłonęłam w szaleńczym tempie i - tak jak po Spider-Manie - czuję jakiś niedosyt, potrzebuję więcej, bo to jest za dobre.
Gorąco polecam!

LEGOMANIAK | 2017-06-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Rosomak zyskał u mnie masę szacunku. Jego postać jest wykreowana perfekcyjnie. Pijak, cham, człowiek którego nie obchodzi że przed chwilą zabił niewinnego człowieka. Jak tu nie lubić takiej postaci? Antagonistka zaś cechuje się przyjemną tajemniczością i seksownością. Fabuła może nie jest jakaś porywająca, ale trudno się przy niej nudzić. Rysunki zasługują na uwagę. Lekko poszarpana kreska idealnie współgra z brudnym scenariuszem. Postacie są naszkicowane bardzo fajnie. Kolory są troszkę zbyt jaskrawe, ale nie jest źle. Zeszyt z originem to jakaś tragedia, ale warto było pokazać jaką przemianę przeszedł Wolverine przez te wszystkie lata. Zdecydowanie polecam

Johnny_Malini | 2017-03-04
Przeczytana: 03 marca 2017

"Pani i Panowie... Oto Wolverine!" to jak dla mnie tylko taki dodatek do dania głównego, jakaś starsza opowiastka o Loganie, nic szczególnego - Hulk, Wendigo i Wolverine bezskutecznie próbują się pozabijać, tyle.

Główne danie, "Dorwać Mystique", to już co innego.
Warstwa graficzna jest tu bardzo dobra: Logan, Mystique, i cała reszta także, ukazani są świetnie, w bardzo dobrym stylu i z brutalną autentycznością.
Tak powinien prezentować się dobrze zrobiony komiks.

Przedstawiona jest tu relacja, jaka łączy Logana z Mystique, historia ta jest podawana w kawałkach, teraźniejszość przeplata się z przeszłością, stopniowo odkrywamy dlaczego Logan tak zawzięcie podąża za Mystique.
Wolverine to mocna postać, z charakterem. To, jak powoli i niepowstrzymanie tropi swój cel, robi wrażenie. Upada i zaraz się podnosi, ginie i tylko jak jego organizm się uleczy rusza dalej, nawet jest w stanie wysadzić samego siebie żeby dopiąć swego. Jest takim upartym, potężnym i bezlitosnym żywiołem.
Może...

Gitarą Rysowane | 2017-02-25
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Za kilka dni na kinowych ekranach pojawi się kolejny film opowiadający o przygodach mutanta obdarzonego szponami wzbogaconymi adamantium oraz zdolnością do szybkiej regeneracji. Czekając na seans Logana można sięgnąć po drugi tom kolekcji Superbohaterowie Marvela, której bohaterem jest Wolverine.

W drugim tomie nowej kolekcji możemy zapoznać się z dwoma historiami z udziałem najsłynniejszego kanadyjskiego mutanta. W jednej jest on postacią drugoplanową, w drugiej główną gwiazdą. Przyglądając się tym opowieściom, można także zauważyć, jak zmienił się główny bohater, a także – przez lata – sposób prowadzenia komiksowej narracji.

Pierwsza z zamieszczonych w tomie historii („Panie i panowie… Oto Wolverine!”) pochodzi z ze 181 numeru „The Incredible Hulk”, w którym to tytule zadebiutował Wolverine. Co prawda zobaczyć go też można w kadrze z numeru 180, ale to chyba zbyt mało, by określić to mianem prawdziwego debiutu. Napisana przez Lena Weina, a narysowana przez Herba Trimpe’a...

leopold | 2017-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2017

Za mało jest Wolverina w tej historii to jedynie skrawki. Grubość albumu też nie robi wrażenia nie ma za bardzo jak wgłębić się w postać Rosomaka, oczywiście są zawarte w nim najważniejsze informacje opisy, tabele, ale historia Logana i Mistique to tylko drobny ułamek relacji jakie Wolverine miał z przeróżnymi członkami X-men, a były ona po prostu trudne. Drugi numer kolekcji nie jest zły jeśli ktoś dopiero zaczyna zabawę w czytanie komiksów Marvela są w nim tabele, opisy zeszytów najważniejsze wydarzenia z życia Rosomaka. Podsumowując dla nowych czytelników komiksów o Wolverinie jest to dobry początek, dla tych co już znają nieco jego historię jest to tylko kolejna praktycznie nic nie znacząca wyrwana z kontekstu historia.