Projekt Dobre Życie

Wydawnictwo: Smak Słowa
szczęście
kocham_cie

"Projekt Dobre Życie" powstał na podstawie koncepcji dobrostanu według Seligmana. Jego celem jest zadbanie o wszystkie wyróżnione przez tego badacza elementy składowe dobrostanu. Zachęcamy do zaangażowania się w ten projekt, do udzielania odpowiedzi na pytania oraz wykonywania kolejnych ćwiczeń i zadań. Wszystkie ćwiczenia zostały wypróbowane i przetestowane przez naukowców. Mogą być zatem skuteczne również dla każdego z nas. Wiele podobnych ćwiczeń wykonujemy na co dzień, ale zwykle nie zdajemy sobie sprawy, że budują one nasze szczęście. Uświadomienie sobie tego jest bardzo cenne, ponieważ daje poczucie, że możemy sami dbać o swoje szczęście.

"Projekt Dobre Życie" jest propozycją 6-tygodniowej codziennej pracy nad zwiększeniem szczęścia w ujęciu hedonistycznym i eudajmonistycznym. Polega on na regularnym wykonywaniu wskazanych zadań i ćwiczeń. Projekt jest dostosowany do warunków polskich, choć wzorowany na badaniach i doświadczeniach badaczy z różnych krajów (Lyubomirsky i Seligman). Został napisany w konwencji terapii poznawczo-behawioralnej.

źródło opisu: Smak Słowa, 2016

źródło okładki: Smak Słowa, 2016

Publikacja to typowy zeszyt ćwiczeń, jaki wielu z nas pamięta ze szkół. Zawiera wiele miejsca na nasze osobiste notatki. To zeszyt dla nas i o nas samych. Miejsce do uwieczniania pracy nad budowaniem dobrego, ale przede wszystkim świadomego życia. To idealny projekt dla osób, które tak jak ja, odczuwają potrzebę rozwoju osobistego, dążenia do poprawy jakości życia i postrzegania szczęścia i dobrostanu.

Całość recenzji: http://kochamciemojezycie.blogspot.com/

apostolis | 2017-05-03
Na półkach: Przeczytane, Jak żyć?!?
silverraven | 2017-04-08
Przeczytana: 21 marca 2017