Mój kawałek raju, czyli jak wybrać dobre życie

Wydawnictwo: Sensus
8 (1 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
psychologia, szczęście, harmonia
sil

Tęsknota za harmonią między światem zewnętrznym i wewnętrznym jest jednym z najdawniejszych, najtrwalej zakorzenionych ludzkich pragnień. Od tysiącleci ludzie próbują znaleźć w swoim życiu sens i równowagę, czyli po prostu żyć szczęśliwie. Osiągnięcie tego stanu nie jest łatwe, zwłaszcza dziś, gdy całe społeczeństwa cierpią na ustawiczny brak czasu, a przemęczenie i wypalenie towarzyszą nam...

i równowagę, czyli po prostu żyć szczęśliwie. Osiągnięcie tego stanu nie jest łatwe, zwłaszcza dziś, gdy całe społeczeństwa cierpią na ustawiczny brak czasu, a przemęczenie i wypalenie towarzyszą nam jak cień. A jednak warto zawalczyć o swój własny kawałek raju — a przede wszystkim uświadomić sobie, że klucz do niego leży w naszym własnym umyśle, że praktycznie zawsze mamy go w zasięgu ręki.

Ta książka powstała po to, żeby wskazać Ci drogę do skrytki, w której leży klucz do Twojego szczęścia. Jej autorka omawia tu kilka najważniejszych obszarów mających wpływ na dobrostan psychiczny każdego człowieka i podpowiada, jak poradzić sobie ze smokami strzegącymi dostępu do klucza. Te smoki to nieumiejętność opanowania stresu w pracy i życiu prywatnym, brak kontaktu z własnymi potrzebami i brak akceptacji siebie, niewłaściwa autosugestia, stawianie przed sobą nierealistycznych celów i kompletne zaniedbanie relaksu. Na szczęście wszystkie te problemy można rozwiązać, a konkretne propozycje ćwiczeń zdecydowanie ułatwiają cały proces. Jeśli czujesz, że Twoje życie zboczyło na niewłaściwe tory, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Pokonaj lęki i odkryj źródła radości życia!

Ewa W. Żurczak — psycholog, trener rozwoju osobowości i kompetencji. Terapeutka i założycielka “Centrum Mogę” Instytutu Rozwoju i Psychoterapii. W pracy terapeutycznej korzysta z wielu nurtów psychologicznych. Zajmuje się także problemami pracowników korporacyjnych w obszarze komunikacji, motywacji, zarządzania oraz psychologią stresu. W 2012–2013 prowadziła badania psychologiczne dotyczące wpływu stresu w pracy oraz sposobów radzenia sobie ze stresem na wypalenie zawodowe u handlowców.

źródło opisu: http://sensus.pl/

źródło okładki: http://sensus.pl/

Ania Kostorz | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 marca 2017

Ewa W. Żurczak to psycholog, coach i terapeutka. Jej książka Mój kawałek raju to nowość wydawnictwa Sensus, dzięki której możemy odkryć swoje własne „ja”.

Wszyscy żyjemy w stresie. W końcu mamy XXI wiek. Gonimy za karierą, pieniędzmi, nie zastanawiając się nad tym, że każdemu człowiekowi potrzebny jest też odpoczynek. Autorka książki Mój kawałek raju podpowiada nam, na co należy zwrócić uwagę, żeby nie popaść w totalne zagonienie się i – jak mówi podtytuł książki – wybrać dobre życie.
Pozycja psychologiczna podzielona jest na pięć zasadniczych części. Są one połączone ze sobą kaskadowo, co oznacza, że każdy następny rozdział nawiązuje i tłumaczy w pewnym stopniu poprzedni. Żurczak zajmuje się takimi zagadnieniami jak: stres w życiu, stres w pracy, autosugestia i w końcu relaks.
Mówi się, że szczęśliwy jest ten, kto łączy pasję z pracą, czyli wykonuje zawód, który sprawia mu radość.
Autorka bardzo szczegółowo omawia przyczyny i skutki stresu, którego potrafimy się nabawić czy to...

Kulturalne_Media | 2017-03-22

Książka, dzięki której możemy odkryć swoje własne "ja".
Podzielona jest na pięć części, które kolejno do siebie nawiązują. Żurczak podejmuje się tematyki strestu, autosugestii i relaksu. Autorka szczegółowo opisuje przyczyny i skutki stresu. W bardzo przystępny sposób stara się przybliżyć czytelnikowi podstawy psychologii. Książkę polecam każdemu, kto ma problemy ze stresem tudzież pragnie poprawić własne samopoczucie i odmienić swoje życie.
Zapraszam do zapoznania się z dłuższą wersją mojej recenzji pod linkiem poniżej.
Anna Kostorz - kulturalnemedia.pl/literatura/moj-kawalek-raju-rec/

sil | 2017-03-06