rozwińzwiń

Dzisiaj rozmawiamy o Pani

Okładka książki Dzisiaj rozmawiamy o Pani Agnieszka Nabrdalik
Okładka książki Dzisiaj rozmawiamy o Pani
Agnieszka Nabrdalik Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
Data wydania:
2017-03-16
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-16
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788308063170
Tagi:
biografie dzienniki listy rozmowy kobieta wspomnienia
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Nieodwracalne Agnieszka Nabrdalik, Maciek Nabrdalik
Ocena 10,0
Nieodwracalne Agnieszka Nabrdalik...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
49 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
55
24

Na półkach:

Trudne jest połączenie światów, gdy żyje się obok i wraz ze znanym kimś, to z pewnością zostało trafnie przedstawione. Ale co poza tym? Niestety niewiele.

Trudne jest połączenie światów, gdy żyje się obok i wraz ze znanym kimś, to z pewnością zostało trafnie przedstawione. Ale co poza tym? Niestety niewiele.

Pokaż mimo to

avatar
646
262

Na półkach: ,

Znane jako żony swoich sławnych mężów, jako ich tło. Teraz one, głośno przemawiają, wysuwając się na pierwszy plan. Chociaż niewątpliwie nie był to ich pomysł, a autorki książki - Agnieszki Nabrdalik.
Nigdy nie zastanawiałam się jakie one są, nie analizowałam, nie oceniałam chociaż z różnych źródeł było mi wiadomo, że istnieją. Raczej grzebanie w czyichś malżeństwach nigdy nie było mi potrzebne. Jednak wywiady z nimi okazały się bardzo ciekawe.
Dla mnie baby:))) taka babska ich odsłona była niczym miła pogadanka w kuchni przy kawie.
Ogrom tematów poruszonych. Macierzyństwo, marzenia, podróże, osobowość niezależna jak i ta zależna...od męża. Bo wiadomo, motywu ukochanych mężów uniknąć się nie da;-)
Bohaterkami książki są m.in. Zaskakująca Monika Gawlinska, racjonalna Alicja Kapuścińska oraz reszta Pań, posiadajacych znane nazwisko, które uchylają rąbek swojej prywatności czytelnikowi.
Jak dla mnie, przyjemna odskocznia od trudniejszej literatury, którą jednak czytam częściej.
Nie super ambitna, ale ukazująca proste, a czasami też nad wyraz kręte ścieżki życia.

Znane jako żony swoich sławnych mężów, jako ich tło. Teraz one, głośno przemawiają, wysuwając się na pierwszy plan. Chociaż niewątpliwie nie był to ich pomysł, a autorki książki - Agnieszki Nabrdalik.
Nigdy nie zastanawiałam się jakie one są, nie analizowałam, nie oceniałam chociaż z różnych źródeł było mi wiadomo, że istnieją. Raczej grzebanie w czyichś malżeństwach nigdy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
624
206

Na półkach:

Ciekawy dobór rozmówczyń, dobrze poprowadzone wywiady, bez kalk i powtórzeń. Na podstawie rozmów łatwo można dostrzec jak różnie rozumiane jest przez kobiety pojęcie miłości i udanego związku. A czy bycie przy tym żoną znanego męża jest tak ważne w tych relacjach? Czy są to raczej typowe zagadnienia każdego małżeństwa czy związku? O tym właśnie są te rozmowy.

Ciekawy dobór rozmówczyń, dobrze poprowadzone wywiady, bez kalk i powtórzeń. Na podstawie rozmów łatwo można dostrzec jak różnie rozumiane jest przez kobiety pojęcie miłości i udanego związku. A czy bycie przy tym żoną znanego męża jest tak ważne w tych relacjach? Czy są to raczej typowe zagadnienia każdego małżeństwa czy związku? O tym właśnie są te rozmowy.

Pokaż mimo to

avatar
1182
913

Na półkach: ,

Wywiady z żonami znanych mężów. Wszystkie zaproszone do rozmowy kobiety mają wiele zasług - jest tu lekarka, badaczka, kostiumolożka, managerka zespołu. Niemal każda z nich wybrała jednak życie niejako w cieniu męża i wydaje się z tym pogodzona. Intrygująca perspektywa dla kobiet i mężczyzn, rzadko spotykana współcześnie. Ciekawa lektura dla wielbicieli talentu tychże mężów lub zwolenników feminizmu:)

Wywiady z żonami znanych mężów. Wszystkie zaproszone do rozmowy kobiety mają wiele zasług - jest tu lekarka, badaczka, kostiumolożka, managerka zespołu. Niemal każda z nich wybrała jednak życie niejako w cieniu męża i wydaje się z tym pogodzona. Intrygująca perspektywa dla kobiet i mężczyzn, rzadko spotykana współcześnie. Ciekawa lektura dla wielbicieli talentu tychże mężów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
71
71

Na półkach:

„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to na wygląd niepozorna książka, zawierająca wywiady z żonami sławnych mężów, ich zwierzenia, nieraz bardzo prywatne. Agnieszka Nadbralik rozmawia z: Moniką Gawlińską, Alicją Kapuścińską, Wacławą Myśliwską, Karoliną Niedenthal, Jolantą Pawlik, Anną Religą i Wiesławą Starską. Niewątpliwą zaletą książki jest to, że nie trzeba jej czytać od deski do deski, można wybrać sobie dowolny wywiad, niekoniecznie kolejny.

Monika i Robert Gawlińscy to ogień i woda, każde z nich inaczej lubi odpoczywać - on woli samotność, ona woli przebywać w grupie. Monika wciąż poszukuje nowych wyznań, ale dla męża jest kapłanką domowego ogniska. Zwierzając się w wywiadzie, mówi:

"Od Roberta usłyszałam, że to ja pokazałam mu, że życie jest piękne, że nauczyłam go kochać życie. Nasze życie kocham bardzo. Może dlatego tak bardzo boję się śmierci - bo jest takie piękne."

Z kolei Wiesława Myśliwska, żona Wiesława Myśliwskiego, jest pierwszym krytykiem powieści męża. Z wywiadu z nią można dowiedzieć się, jak wyglądają prawidłowe relacje w rodzinie:

"Dziecko dorastało, a ja czułam, że moja miłość do syna nie osłabła, ale stała się normalniejsza, zdrowsza. Wiedziałam, że zaczyna mieć swój własny świat i zdałam sobie sprawę, że lada moment mnie opuści, a ja zostanę sama. Zrozumiałam, że właściwie jedyną osobą, która się liczy i chce przy mnie trwać, jest mój mąż. Dlatego też postanowiłam być z nim pełniej i zabiegać o nasz związek."

Jolanta Pawlik, żona Włodka Pawlika, będąca menedżerką i producentką jego płyt stwierdza, że:

"Czasami lepiej pewnych rzeczy nie rozpamiętywać, jeżeli nie ma takiej potrzeby, a jest dobrze."

Żony sławnych mężów nie zawsze muszą żyć w ich cieniu, często są to kobiety wykształcone, mające pasje, marzenia i własne plany. Niektóre z nich są menedżerkami mężów. Część z nich to niestety już wdowy, pielęgnujące pamięć o mężach, ale ich nieidealizujące.

Wszystkie rozmowy są bardzo interesujące, wywołują emocje od wzruszenia po rozbawienie (np. dowiadujemy się kim jest Mięty Świkołaj). Kobiety opowiadają o codziennym życiu, o chwilach trudnych, ale i też wyjątkowych oraz o tym, jak się samorealizować u boku sławnego męża. Sukces partnerów zależy od wsparcia bliskich i ich postawy. Bardzo lubię czytać takie życiowe książki i przyznam, że czuję niedosyt, bo wywiady mogłyby być obszerniejsze.

„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to na wygląd niepozorna książka, zawierająca wywiady z żonami sławnych mężów, ich zwierzenia, nieraz bardzo prywatne. Agnieszka Nadbralik rozmawia z: Moniką Gawlińską, Alicją Kapuścińską, Wacławą Myśliwską, Karoliną Niedenthal, Jolantą Pawlik, Anną Religą i Wiesławą Starską. Niewątpliwą zaletą książki jest to, że nie trzeba jej czytać od deski do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
161
117

Na półkach:

W niepozornej wielkości książce, o okładce zdominowanej przez odcienie różu oraz profil ufryzowanej w dawnym stylu pani, znajdziemy coś więcej niż tylko rozmowy z żonami sławnych mężów. Ta książka to także emocje, pasja, rozmowy o książkach i muzyce, ciekawe kobiety i opowieści o życiu wraz z jego mało różowymi okresami.
„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to siedem rozmów z mężatkami, które zdecydowały się opowiedzieć o sobie. Dla kilku z nich okazało się to prawdziwym wyzwaniem. Niemal każde wydarzenie z życia przywodzi im bowiem na myśl męża. O mężu mogłyby więc rozmawiać nie godzinami, ale całymi dniami. Mówić o sobie jest już trudniej.
Z tym swoistym „przyrośnięciem” do męża mamy do czynienia już w pierwszej rozmowie, w której Agnieszka Nabrdalik spotyka się z Moniką Gawlińską. Gawlińska po prostu nie może żyć bez swojego oblubieńca. Jest jedyną, która kończy wywiad, bo mąż czeka a ona nie chce, żeby się martwił. Jest też jedyną, która swoimi wyznaniami może podnieść ciśnienie lepiej niż podwójne espresso. Przede wszystkim gdy mówi o innych kobietach. Nazywając je „jakimiś babami”. Także mówiąc o „babskiej naturze”, w której leżą afery. Gawlińska mówi wprost, że kobiet nie lubi a kontakty z mężczyznami są dla niej dużo prostsze. Bo jak facet mówi „nie”, to znaczy nie, a jak kobieta mówi „nie”, to nie wiadomo co to znaczy. Skąd Gawlińska bierze swoje „prawdy”? Na szczęście nie trzeba się zastanawiać, sama wyjaśnia. Wiem o tym, bo sama w sobie tego nie znoszę. I wszystko jasne.
Dla kontrastu, po Gawlińskiej poznajemy Alicję Kapuścińską. Dojrzałą i mądrą kobietę, która przez większość małżeństwa była geograficznie oddalona od będącego w ciągłych rozjazdach męża-reportera. Część z opowieści Kapuścińskiej z pewnością znają wszyscy, którzy kiedykolwiek znaleźli się w jej domu i odwiedzili pracownię jej męża. Alicja Kapuścińska ma bowiem takie historie, które po prostu uwielbia opowiadać, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Jak ta, o pierwszym spotkaniu z przyszłym mężem. W rozmowie z Nabrdalik Kapuścińska opowiada jednak nie tylko o mężu, ale także o swojej pracy, doktoracie i dokonaniach w badaniach nad celiakią. Pozwala nam poznać Kapuścińską - lekarkę, nie tylko żonę tego, wielkiego Kapuścińskiego. A to już zdecydowanie mniej znane historie.
Dobry jest pomysł autorki wywiadów, by ciekawe kobiety wydobyć z cienia mężów i dla odmiany, posłuchać o ich życiu, pracy i upodobaniach. Większość z nich opowiada niezwykle ciekawie, ze znawstwem i pasją. Np. Wacława Myśliwska – pierwsza i prawdopodobnie najsurowsza recenzentka książek Wiesława Myśliwskiego. Karolina Niedenthal - tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, m.in. Arno Geigera, Martina Pollacka, Stefana Zweiga, czy Bernharda Schlinka. Jolanta Pawlik - pianistka, miłośniczka muzyki klasycznej, menadżerka i producentka muzyczna. I zdecydowanie Wiesława Starska, która niezwykle ciekawie opowiada o swojej pracy kostiumografki.
Oczywiście poza pracą i pasją kobiety mówią także o swoich związkach. A związki te są różne. Często jest w nich wspólna pasja i zawód, jak u Religi, Pawlik, czy Starskiej. Ale bywa też, że zainteresowania są zupełnie różne – jak u Kapuścińskich. Czasem są to małżeństwa, które niemal nigdy się nie rozstają. Czasem takie, które rozstają się na całe miesiące. Małżeństwa z dziećmi i bezdzietne. Szczęśliwe do dziś i przerwane śmiercią. Jest jednak coś, co łączy je wszystkie. Każde z nich przechodziło przez kryzys. Teraz, z perspektywy czasu, kobiety opowiadają o trudnych momentach z dystansem. Czasem kryzysy są jedynie delikatnie wspomniane. Czasem kobiety mówią wprost, że marzyły o ucieczce, że się kompletnie załamywały. Jolanta Pawlik, która przywołuje trudne momenty, mówi także, że woli patrzeć przed siebie, niż rozpamiętywać gorsze czasy. Ciekawie jest poczytać o trudnościach, które są już daleko. To trochę jak wspominanie strasznej burzy, gdy już świeci słońce, czy sztormu, gdy dopłynęliśmy do brzegu. Jak wspominanie własnego strachu, gdy wieczorem zgubiłyśmy się w lesie, podczas gdy teraz bezpiecznie leżymy już w łóżku. W pewien sposób kojące i z pewnością dające nadzieję.

Więcej recenzji na blogu Projekt: książki http://projektksiazki.blogspot.com/

W niepozornej wielkości książce, o okładce zdominowanej przez odcienie różu oraz profil ufryzowanej w dawnym stylu pani, znajdziemy coś więcej niż tylko rozmowy z żonami sławnych mężów. Ta książka to także emocje, pasja, rozmowy o książkach i muzyce, ciekawe kobiety i opowieści o życiu wraz z jego mało różowymi okresami.
„Dzisiaj rozmawiamy o Pani” to siedem rozmów z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
185
175

Na półkach: ,

Rozmowa z żonami słynnych mężów, z reguły jak czytam wywiady w prasie nie intrygują mnie tak, czasem w połowie artykułu kończę czytać. Ale tu to całkiem inna bajka. Czytając prawie wcielałam się w osobę która robi wywiad. To tak jak bym siedziała naprzeciw spotkanej osoby np w pociągu w czasie podróży i rozpoczyna się luźna rozmowa, chociaż by na temat pogody. Po czym każda ze stron przedstawia się. I tu okazuje się że mamy wspólne zainteresowania, pasje a nawet znajomych. Podróż się dłuży więc schodzimy na luźniejsze tematy czyli narzekanie na....

czytaj dalej na http://kobietywpewnymwieku.blogspot.com

Rozmowa z żonami słynnych mężów, z reguły jak czytam wywiady w prasie nie intrygują mnie tak, czasem w połowie artykułu kończę czytać. Ale tu to całkiem inna bajka. Czytając prawie wcielałam się w osobę która robi wywiad. To tak jak bym siedziała naprzeciw spotkanej osoby np w pociągu w czasie podróży i rozpoczyna się luźna rozmowa, chociaż by na temat pogody. Po czym każda...

więcej Pokaż mimo to

avatar
446
434

Na półkach: ,

Kochani być żoną wielkiego człowieka nie jest łatwo.
Przecież nie każdy dochodzi do wszystkiego sam. Kim są żony i partnerki tych słynnych dziennikarzy, fotografów czy polityków ?
Kochani aby lepiej je poznać zachęcam do przeczytania tej pozycji.
Książka ma 247 stron :)
www.zaczytanasowka.bloog.pl

Kochani być żoną wielkiego człowieka nie jest łatwo.
Przecież nie każdy dochodzi do wszystkiego sam. Kim są żony i partnerki tych słynnych dziennikarzy, fotografów czy polityków ?
Kochani aby lepiej je poznać zachęcam do przeczytania tej pozycji.
Książka ma 247 stron :)
www.zaczytanasowka.bloog.pl

Pokaż mimo to

avatar
208
1

Na półkach: ,

bardzo słabe, płytkie wywiady, z których rysuje się obraz bezproblemowych związków... nie porywa niestety, a miałam wielkie nadzieje związane z tą książką

bardzo słabe, płytkie wywiady, z których rysuje się obraz bezproblemowych związków... nie porywa niestety, a miałam wielkie nadzieje związane z tą książką

Pokaż mimo to

avatar
557
337

Na półkach:

Jak wygląda życie w małżeństwie z artystą? Czy grzeje się w blasku sławy czy ginie się w cieniu sławnego męża? Czy ma się czas i energię na własne życie zawodowe, pasje, zainteresowania? Na te i inne odpowiedzi odpowiedzi znajdziecie w książce Dzisiaj rozmawiamy o pani autorstwa Agnieszki Nabrdalik.

Bardzo lubię czytać wywiady, można z nich wyczytać mnóstwo ciekawostek o ludziach, ich codzienności, poglądach. A najlepsze są te wywiady swobodne, jakby poprowadzone zupełnie przypadkowo, wynikające ze zwyczajnej pogawędki. Właśnie taki nastrój towarzyszy rozmowom, jakie Agnieszka Nabrdalik zamieściła w swojej książce Dzisiaj rozmawiamy o pani. Podczas lektury miałam wrażenie, że towarzyszę dwóm kobietom i przysłuchuję się ich rozmowie przy filiżance herbaty. Agnieszka Nabrdalik spotkała się z siedmioma żonami mężczyzn doskonale nam znanym ze świata literatury, sceny muzycznej, filmu czy medycyny.

Twarze i nazwiska tych mężczyzn są dla mnie rozpoznawalne, ale o ich żonach miałam przyjemność poczytać po raz pierwszy. Monika Gawlińska, Alicja Kapuścińska, Wacława Myśliwska, Karolina Niedenthal, Jolanta Pawlik, Anna Religa i Wiesława Starska – siedem kobiet, bez których być może gwiazda tych panów nie świeciłaby aż tak mocno. Przyznaję szczerze, że z małżonek wyżej wymienionych „znam” tylko Alicję Kapuścińską, której osoba została troszkę przybliżona w publikacji „Kapuściński non-fiction”. Osoby pozostałych pań były mi zupełnie obce, więc do lektury przystąpiłam z tym większą przyjemnością.

Dzisiaj rozmawiamy o pani to książka, którą połknęłam w jedno popołudnie. Spotkanie z żonami słynnych mężów okazało się bardzo fascynujące i pozwoliło mi nieco poznać udzielające wywiadu. Swobodna, nie pozbawiona humoru i rzucająca światło na codzienne życie kobiet, którym przyszło żyć u boku znanych i podziwianych. O miłości, rodzinie, małżeństwie. Pełna anegdot i ciekawych refleksji. Polecam serdecznie!

Jak wygląda życie w małżeństwie z artystą? Czy grzeje się w blasku sławy czy ginie się w cieniu sławnego męża? Czy ma się czas i energię na własne życie zawodowe, pasje, zainteresowania? Na te i inne odpowiedzi odpowiedzi znajdziecie w książce Dzisiaj rozmawiamy o pani autorstwa Agnieszki Nabrdalik.

Bardzo lubię czytać wywiady, można z nich wyczytać mnóstwo ciekawostek o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    150
  • Przeczytane
    61
  • Posiadam
    16
  • Ulubione
    2
  • Do kupienia
    2
  • Związki/psychologia
    1
  • Wypożyczyć jak najszybciej
    1
  • Przeczytać do powrotu M...
    1
  • Maj 2020_przeczytane
    1
  • To-buy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Dzisiaj rozmawiamy o Pani


Podobne książki

Przeczytaj także