Mat lekarza pokładowego

Cykl: Przygody kapitana Jacka Aubreya i Stephena Maturina (tom 7)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Jack Aubrey oraz Stephen Maturin otrzymują rozkaz powrotu do domu na statku pocztowym, by osobiście przekazać rządowi wieści o ostatniej wiktorii. Ponieważ Maturin jest poszukiwany za spustoszenia, jakie poczynił we francuskiej siatce wywiadowczej w Nowym świecie, w pościg za statkiem pocztowym ruszają dwa okręty korsarskie.Dramatyzm, napięcie i nieoczekiwane zakończenie pościgu wśród mgieł i mielizn Grand Banks nie mają sobie równych w twórczości Patricka O Briana. Bohaterom przyjdzie przeżyć również katastrofę okrętu i uwięzienie w owianym złą sławą więzieniu Temple w Paryżu, a w punkcie kulminacyjnym fascynująca Diana Villiers raz jeszcze przechyli szalę zwycięstwa w męskim świecie żeglarzy i żołnierzy.

marquiz | 2012-12-05

Jedna z lepszych cześci przygodu Jacka Abureya i Doktora Maturina. Bespośredni ciąg dalszy po "Wojennych Losach". Dużo wydarzeń i zwrotów akcji, polecam.

Dominik Socha | 2013-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2013

Świetnie się czyta, feler - sporo błędów rzeczowych dotyczących terminologii żeglarskiej, autor - przedstawiany jako wybitny znawca tematyki, więc to chyba problem z tłumaczeniem i korektą.

Maria C | 2016-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane