Nowoczesna komedia.Mijający się w mroku. Łabędzi śpiew tom 3

Cykl: Saga rodu Forsyte'ów (tom 6)
Wydawnictwo: Videograf II
The Modern Komedy: Passers by; Swan song.

Inne wydania

Nowoczesna komedia to kolejna trylogia powieściowa poświęcona rodzinie Forsyte ów. W jej skład wchodzą: Biała małpa (1924), Srebrna łyżka (1926) i Łabędzi śpiew (1928). Akcja tomu trzeciego, uznawanego przez krytyków za najlepszy w cyklu, rozgrywa się w 1926 roku, po powrocie Fleur i jej ojca, Soamesa, z podróży dookoła świata. z Ameryki powraca też do Anglii Jon Forsyte, którego Fleur była pierwszą miłością. Fleur próbuje wskrzesić ich uczucie, jednak Jon wybiera ostatecznie uczucie do żony. W galerii obrazów starego Soamesa wybucha pożar. Soames ratuje córkę, jednak sam w wyniku poniesionych obrażeń umiera.

Beata | 2015-04-07
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

To jest prawdziwe pisarstwo.

Rose Blue | 2013-07-23
Przeczytana: 2012 rok

Nowoczesna Komedia – Tom III
Książka opisuje podróż Fleur z mężem i ojcem do Stanów Zjednoczonych. Obszerna jej część poświęcona jest relacji między Fleur a „Jonem”, który wraz z młodą żoną postanowił wrócić do Anglii.
W moim odczuciu jest to najbardziej emocjonalna z książek poświęconych Forsyte’om. Galsworthy obnaża najgorsze z możliwych wad, jakie ma każdy z nas ludzi, także współczesnych. Fleur jest eskalacją najgorszych cech takich jak fałsz, obłuda, niepohamowana chęć posiadania, spaczone poczucie moralność, egoizm. Powieść ta uzmysłowiła mi, że osiągnięcie swojego celu nie zawsze równoznaczne jest z triumfem, czy szczęściem.

Tully | 2015-05-05
Przeczytana: 01 maja 2015

Jak to pieknie gdy ostatnia czesc jest najlepsza, Galsworthy podaje nam w nowoczesnej komedii coraz lepsze lakocie na kolejnen tacce (czyt. czesci). Mamy wiec ostatni tom a w nim no wlasnie Fleur i Jon, wreszcie spotkanie po latach, tylko on zonaty ona juz z dzieckiem, czy to spowoduje ze to przyciaganie sie zmniejszy? Jest to wesdlug mnie najlepsza czesc z 6 ktore przeczytalam, o dziwo sam autor uwaza ja i posiadacza za dwie najlepsze, miejscami nie moglam uwierzyc co czytam a juz na pewno oderwac sie od ksiazki, byly oczywiscie tez lzy bo miejscami nie dalo sie wytrzymac. Jaka szkoda ze tak dobrze przyjeta kontynuacja sagi, przewyzszajaca wedlug mnie pierwszy pisany 20 lat cykl jest tak malo poularna. A przeciez mamy tam cudowne charaktery, kazda postac jest inna, ma wady i zalety jest rzeczywista, podobna do nas, nie idealizowana, prawdziwa i przez to je lubimy. Wielkie brawa za wspaniale mysli, opis trudnej przeciez epoki i ponadczasowe przemyslenia wspnialego Soamesa.

AnnaKarington | 2016-11-07
h_anka | 2016-10-20