Sandman: Ulotne życia, cz. 2

Tłumaczenie: Paulina Braiter
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Sandman: The Brief Lives
832373089X
sandman, gaiman, komiks
komiksy

Neil Gaiman, brytyjski scenarzysta i pisarz tworzący w USA, zmienił oblicze zarówno nowoczesnego komiksu amerykańskiego, jak i powieści fantastycznej. Ceniony za niezwykłe pomysły i rozwiązania fabularne oraz głębię przesłania, należy obecnie do najbardziej znanych twórców z dziedziny horroru i fantasy. ?Sandman był jednym z tych dzieł, dzięki którym Amerykanie uwierzyli, że komiks nie musi opowiadać płytkich, sztampowych historii. Zapraszamy do świata Władcy Snów, świata pełnego historycznych i mistycznych odwołań, w którym nasza rzeczywistość przemienia się w czystą grozę...

źródło opisu: Egmont, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Villiana | 2015-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2015

"Lubię gwiazdy. To chyba przez złudzenie stałości. Jasne, cały czas rozbłyskują, eksplodują, zapadają się i gasną. Ale stąd mogę udawać... Mogę udawać, że są rzeczy, które trwają. Mogę udawać, że życia trwają dłużej niż parę chwil. Bogowie przychodzą i odchodzą. Śmiertelnicy jaśnieją, rozbłyskują i gasną. Światy nie trwają, gwiazdy i galaktyki to rzeczy ulotne, miłorząb jak świetliki i rozsypują się w chłód i pył. Ale mogę udawać."

Poszukiwań Zniszczenia ciąg dalszy. Nie będę pisać długo, było dużo Morfeusza, Maligny, Barnaba - cudny. Całość ciekawa i mroczna.

Vokankh | 2010-09-29

Świetny komiks