Sandman: Ulotne życia, cz.1

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sandman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Sandman: Brief Lives
sandman, gaiman, komiks
komiksy
Martinezzz

Cykl Sandman to mroczna, ciążąca ku horrorowi historia ludzkich kontaktów z Sandmanem, Władcą Snów, nieziemską istotą, która wprawdzie nie jest bogiem, ale posiada władzę, o jakiej wielu bogów może tylko marzyć - od niego zależą ludzkie sny i marzenia... Liczne nawiązania kulturowe i religioznawcze, zawarte w komiksie, spowodowały, że Sandman został uznany za krytykę za dzieło wybitne. Sandman zebrał mnóstwo nagród komiksowych, zaś scenarzysta serii - Neil Gaiman jest bardzo cenionym twórcą powieści fantastycznych, m. in. w 2002 r. został uhonorowany amerykańską nagroda Hugo dla najlepszego pisarza SF

źródło opisu: Egmont, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Villiana | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

„Niektóre rzeczy pozostają niezmienne. Ludzie kochają i umierają, śnią, niszczą, wpadają w rozpacz i obłęd. Wypełniają swój los. Przeżywają życie.”

Ten tom był zdecydowanie ciekawy. Obracamy się tutaj wśród Nieskończonych, a przyznam, że to jest w tym wszystkim najbardziej interesujące dla mnie. Jest dużo więcej Maligny, która poza Morfeuszem i Śmiercią jest moją ulubioną bohaterką. Maligna chce odszukać swojego brata Zniszczenie, czy któryś z członków rodziny wesprze ją w tym temacie?

Czytało się z zainteresowaniem, całość była przepełniona tym swoim specyficznym klimatem, który czuć podczas lektury. Postać Maligny cudowna, tchnęła w historię coś, czego nie potrafię ująć słowami, a co bardzo mi się podobało. Jestem ciekawa jak potoczą się dalej poszukiwania i jaki będzie udział Sandmana w tym wszystkim.

Nightray | 2018-03-04
Loke | 2017-11-17