Szczecin
MrGwyn

Akcja powieści "Białe wrony" rozgrywa się w powojennym Szczecinie. na tle przemian i konfliktów, charakterystycznych dla dźwigającego się z gruzów i znów odzyskującego polskość miasta, pokazał autor ludzi, dawnych mieszkańców centralnej Polski, którzy przybyli tu po wojnie. W dziejach rodziny Kuźmów, przesiedleńców z Lubelszczyzny, ukazał Kamiński współczesną, bliską nam wszystkim historię życia zwykłych, szarych ludzi.
Wartość książki podnoszą świetnie zarysowane scenki obyczajowe i żywy, indywidualny styl.

Wydanie I.

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1963