Ostatnia sonata

Wydawnictwo: Apteka Wirtualna
7 (4 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna
Asiapio

Zza ścian starej kamienicy słychać cichy szloch.
Noc zepcze opowieści, skrzypią drewniane okiennice.
Samotny pianista z trzeciego piętra gra, może ostatni już, koncert.
Z mroku pokoju patrzy na niego wielki, czarny pies...
Tajemniczy mężczyzna szuka utraconej duszy, wrażliwy chłopiec chce stąd uciec.
Otwórz drzwi i wejdź czytelniku.
Ta historia właśnie się zaczyna...

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: google

Qulturasłowa | 2017-05-30
Przeczytana: 30 maja 2017

W starych murach
Mury starych kamienic skrywają liczne sekrety swoich mieszkańców. Za zamkniętymi drzwiami rozrywają się prawdziwe tragedie, słychać krzyki i płacz, ale niekiedy też radosny śmiech. Niekiedy słychać też muzykę wydobywającą się przez otwarte okno, choć ta, jakby nie pasowała do nieprzyjaznej okolicy, do smutnych ludzi borykających się z problemami dnia codziennego bądź samych te problemy generujących.
O starej szczecińskiej kamienicy, a właściwie smutnych jej mieszkańcach, pisze pięknie i wzruszająco Joanna Rajch, autorka znana z takich tytułów, jak „Uciekaj Tariko” czy „Staś i jego tajemnice”. Tym razem otrzymujemy przepełnioną pięknymi dźwiękami, ale i prozą życia książkę „Ostatnia sonata”, która zauroczy zarówno młodszego odbiorcę, jak i czytelników mających już na swoim koncie lata doświadczeń i setki przeczytanych powieści.
We wspomnianej kamienicy mieszka młody bohater książka Rajch, Radek Różycki, choć najprawdopodobniej wolałby być w każdym innym miejscu....

Adrian Kopp | 2017-05-15
Przeczytana: 15 maja 2017

Niezbyt długa, wzruszająca opowieść Joanny Rajch umiejscowiona w rodzinnym mieście autorki - Szczecinie. Młody chłopiec, jego problemy, muzyk, dźwięk fortepianu i klimat oniryzmu.
Mądra historia, nie tylko dla dzieci, okraszona żywymi postaciami i pięknymi zdjęciami. Sprawia, że można się zatrzymać, przemyśleć i wzruszyć.

Murinho | 2015-08-05

Wzruszająca, klimatyczna opowieść o samotności, tęsknocie i sile muzyki, której akcja ma miejsce w starej, szczecińskiej kamienicy. Przeczytałem z ogromną przyjemnością.