Wpływ funduszu sołeckiego na rozwój polskiej wsi

Wydawnictwo: Witanet
poradniki
witanet

Wpływ funduszu sołeckiego na rozwój polskiej wsi jest formą poradnika, zarówno dla młodych jak i doświadczonych sołtysów. Stanowi kompleksową pomocą w rozwoju sołectwa. Przedstawia wszystkie możliwości oraz ograniczenia w funkcjonowaniu funduszu sołeckiego w naszych wsiach. Realne wykorzystanie funduszy zostało szczegółowo opracowane na podstawie województwa małopolskiego gdzie dokonano badań, lecz otrzymane wyniki i spostrzeżenia można przenieść na cały kraj. Fundusz sołecki jest kroplą w morzu potrzeb każdego sołectwa. Jednak należy się zastanowić, w jaki sposób ta niewielka ilość pieniędzy wydzielona z budżetu gminy powoduje rozwój wsi, przyczynia się do tego, że wieś staje się piękniejsza, nowoczesna, nie kojarząca się tylko z rolnikami i gospodarstwami rolnymi.
Jarosław Tomala (ur. 1994 r.) to mieszkaniec polskiej wsi. Wychował się i do dzisiaj mieszka w Łętowem w woj. małopolskim w gm. Mszana Dolna. Jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Przyszłość swoją wiąże z polska wsią, chce aktywnie działać na rzecz swojej małej ojczyzny. Jest zainteresowany strukturami wiejskimi, rozwojem polskich sołectw oraz życiem politycznym szczebla samorządowego.

źródło opisu: http://www.witanet.net/funduszu/

źródło okładki: http://www.witanet.net/funduszu/