Serce w serce. Komentarz do Księgi Rut

Wydawnictwo: Fundacja Malak
religia
Ursa

Są historie tak niezwykłe, że choć trudno w nie uwierzyć, mają moc, by zmienić świat. Historie, o których marzymy, pragnąc wziąć w nich udział, pomimo, że wszystko mówi nam, że to niemożliwe. Właśnie taka jest historia Rut. Jestem przekonany, że to także opowieść o spotkaniu Twojej duszy z Bogiem, spotkaniu niesłychanie przez Niego wytęsknionym. Jestem przekonany, że w trakcie czytania Bóg...

Jestem przekonany, że to także opowieść o spotkaniu Twojej duszy z Bogiem, spotkaniu niesłychanie przez Niego wytęsknionym. Jestem przekonany, że w trakcie czytania Bóg będzie schodził po niebiańskiej drabinie, żeby spotkać się z Tobą tak, jak jeszcze nikt nigdy się z Tobą nie spotkał. Usiądź więc wygodnie i zanurz się w tej najbardziej niezwykłej historii, która wydarzyła się przed wiekami, gdy Bóg zawędrował do Moabu, czyli na sam koniec świata. Zawędrował tam, żeby znaleźć Ciebie.
Adam Szustak OP

Księga Rut opisuje historyczne wydarzenia, ale jednocześnie spełnia się w czasie, gdy jest czytana. Księga ta była związana ze Świętem Pięćdziesiątnicy. Odczytywano ją wtedy w domach. Chciałbym Cię zaprosić właśnie do takiego przeczytania historii Rut. Ośmielam się wejść w rolę ojca, który czyta ją swojej rodzinie z przekonaniem, że nie jest ona tylko zapisem wydarzeń sprzed tysięcy lat, ale szansą na spotkanie z Bogiem twarzą w twarz. Jestem przekonany, że to opowieść o Tobie i Bogu - niesłychanie wytęsknionym - który w trakcie czytania będzie schodził po niebiańskiej drabinie, żeby spotkać się z Tobą tak, jak jeszcze nikt nigdy się z Tobą nie spotkał. Usiądź więc wygodnie i posłuchaj najbardziej niezwykłej historii, która wydarzyła się przed wiekami, gdy Bóg zawędrował na koniec świata, czyli do Moabu.

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

MsChocolate | 2016-12-18
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Lektura tej książki sprawiła, że historia Rut stała się dla mnie najpiękniejszą historią o miłości jaką kiedykolwiek czytałam. Przez tą książkę ta historia z Piśma Świętego od dziś jest moją ulubioną. Tą nowość o. Szustaka po prostu TRZEBA PRZECZYTAĆ! :)

Mateusz | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, Religia

Parę książek o.Adama przeczytałem ta podoba mi się najbardziej.Bardzo przystępny język,ciekawe porówania,głeboka i czasami zaskakująca analiza tekstu.Komentarz,który warto przeczytać ,wtedy na pewno księga Rut stanie się nam bliska i będziemy powracać do tej historii.Przyznam,że ojciec Szustak zaczepił we mnie sympatię do tej księgi,a wcześniej jakoś nie zwracała szczególnie mojej uwagi.

ifoiry | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017