Księga Miłości

The Book of Love
978-83-7534-001-3
podróż, miłość
Evelline

Maureen Paschal otrzymuje dziwną przesyłkę z tekstem, który wygląda jak list z zamierzchłych czasów, napisany po łacinie i opatrzony tajemniczym symbolem. Odkrywa, że jego autorką jest niezwykła kobieta, której postać historia przeoczyła – albo zatuszowała – czyli margrabina Matylda z Toskanii, i że domaga się ona w owym liście zwrotu swych „najcenniejszych ksiąg i dokumentów”. Maureen wyrusza w podróż po Włoszech i Francji, gdzie wraz ze swym ukochanym, Berengerem, naraża się na liczne niebezpieczeństwa. Oboje uświadamiają sobie, że są na tropie kolejnego epokowego odkrycia: Księgi Miłości, ewangelii napisanej ręką samego Jezusa.

książek: 1968
seduction | 2011-05-13
Przeczytana: 2011 rok

Książkę może przeczytać każdy – bez względu na wyznanie. Lekturę czyta się przyjemnie oraz lekko, pamiętając o tym, że jest to raczej pozycja na powolne delektowanie się – mnóstwo szczegółów historycznych w pewnym momencie może najzwyczajniej męczyć. Trzeba również postrzegać ją z przymrużeniem oka, gdyż znajdziemy w niej wiele fikcji chrześcijańskiej. Biorąc pod uwagę to wszystko mamy zapewnione przyjemne godziny, jakie spędzimy na czytaniu tej pozycji.

Asica | 2015-06-18
Przeczytana: czerwiec 2015

''Księga Miłości '' to księga II rody Magdaleny, Ewangelia napisana ręką samego Jezusa Chrystusa, mówiąca o tym, ze miłość jest rzeczą najświętszą.

Autorka oczywiście zaznacza, ze cala opisana tu historia to domysły, bo przecież niemożliwością byłoby wiedzieć wszystkiego z dokładnością, co miało miejsce w przeszłości. Jednak Kathleen McGowan potrafi stworzyć wrażenie autentyczności ze szczątków istniejącego materiału dowodowego, w taki sposób, ze naprawdę byłabym skłonna uwierzyć niemal we wszystko, co przeczytałam.

Autorka po raz pierwszy o Księdze Miłości usłyszała podczas swojej podróży po Langwedocji. Legenda opowiadała o tajemniczej Ewangelii, którą posługiwali się katarowie w swych sekretnych świętych tradycjach. Kathleen stworzyła postać głównej bohaterki Maureen poniekąd na swój wzór, obdarzając ja swoimi własnymi duchowymi poszukiwaniami prawdy o Księdze Miłości. Autorka nie znała treści tej księgi, jednakże stworzyła ja sama z tego, co odnalazła, czyli tradycji i...

monx | 2013-08-24

Bardzo kontrowersyjna. Ciekawa, dużo szczegółów historycznych, pięknie opowiedziana, dająca do myślenia..

Distrust | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Dla tych co mają oczy by widzieć i uszy by słyszeć.

Marta Kilian | 2013-07-25
Przeczytana: lipiec 2013

Podobnie jak „Oczekiwana” tak i „Księga miłości” szokuje. Autorka wciąga nas w intrygę i zachęca do wspólnych poszukiwań. Pomysł jest ciekawy, sama fabuła także, jednak współczesny wątek jest niedopracowany, brakuje w nim dynamizmu. Kathleen McGowan bardziej skupia się na rozwinięciu wątku historycznego, niż na samym poszukiwaniu przez współczesnych faktów zatajonych przez Kościół. Do wątku historycznego nie mam żadnych zastrzeżeń, jednak sama przygoda Maureen Pachal i jej przyjaciół jest spłycona. Wątki z pierwszej części powieści, nie znajdują rozwinięcia w jej drugiej części. Przez co powieść jest niedowartościowana właśnie w opowieści o najważniejszej postaci. Ponadto strasznie topornie czyta się wyjaśnienia dotyczące faktów historycznych, są wprost zaczerpnięte z Wikipedii. Spodziewałam się znacznie więcej.

Midori | 2011-12-16
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Kathleen McGowan jest autorką międzynarodowego bestsellera „Oczekiwana” oraz jej kontynuacji „Księgi Miłości” wydanych w ponad trzydziestu krajach, w tym w Polsce przez Wydawnictwo Nowa Proza. Autorka mieszka w Los Angeles z mężem i trzema synami.
Księga Miłości jest kontynuacją „Oczekiwanej” pierwszej księgi rodu Magdaleny.
Początki historii sięgają czasów prześladowań katarów w XIII wieku i mordowania ich. Maureen Pascal na podstawie wydarzeń z pierwszej części napisała książkę „Prawda przeciwko światu: sekretna Ewangelia Marii Magdaleny”, gdzie ujawnia, że Maria Magdalena była małżonką Jezusa. Opinie ludzi na ten temat od gróźb i osądzania o herezje po podziękowania za przywrócenie wiary. Niedługo otrzymuje list napisany łaciną, opatrzony symbolami. Autorką jego jest margrabina Matylda z Toskanii. Pisze ona o tym, że chce odzyskać swoje księgi i dokumenty. List posiada też ważny dopisek jeśli Maureen chce Księgę miłości napisaną własno ręcznie przez Jezusa musi udać się do...

Magdalena | 2012-07-11
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjne

Księga miłości Kathleen McGowan

Kathleen McGowan jest znaną autorką cyklu thrillerów o kontrowersyjnej tematyce , a mianowicie o związku Marii Magdaleny z Chrystusem. Po cieszącej się popularnością wśród czytelników Oczekiwanej, nadszedł czas na drugi tom serii – Księgę miłości. Traktuje ona o poszukiwaniu przez bohaterkę najważniejszej ewangelii, spisanej własnoręcznie przez Zbawiciela.
Po wydarzeniach z 1 tomu Maureen napisała i opublikowała kolejną książkę – Prawda przeciwko światu: sekretna ewangelia Marii Magdaleny. Ujawniła w niej, iż Magdalena była żoną Jezusa. Jak się można spodziewać wywołało to skrajne reakcje czytelników, od entuzjazmu po szykany i groźby skierowane pod adresem autorki. Wśród listów Irlandka otrzymuje napisany łaciną list od arystokratki z Toskanii z zaproszeniem do Włoch. Pretekstem do jej przyjazdu okazuje się Księga Miłości. Bohaterka nie może się temu oprzeć, dlatego razem z ukochanym Berengerem wyrusza do Europy....

Dosia | 2015-08-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Księga Miłości, nie zawiodła mnie tak samo, jak Oczekiwana! Kolejna, niesamowita książka Kathleen McGowan, dzięki której patrzy się na wiele wydarzeń na tle religijnym i historycznym z zupełnie innej perspektywy. Wspaniała, duchowa podróż, polecam.

Kontrowersyjna. Po "Oczekiwanej" kolejna część, którą z przyjemnością przeczytałem, chociaż czasami wiele spraw jest "naciąganych".

Malwina | 2016-12-02

Jedna z niewielu książek, która tak mnie znudziła po 100 pierwszych stronach że rzuciłam ją na półkę i tylko kurz z niej ścieram.