Świat kobiet mafii

Wydawnictwo: Świat Książki

Losy kobiet, związanych z mafią wywiady z żonami, matkami, córkami i kochankami członków mafii przestępcy i ich ofiary mechanizmy rządzące tym środowiskiem. Jedne mają po prostu nieodpartą skłonność do gangsterów, inne uczestniczą w ich działalności, ukrywając przed policją. Jeszcze inne chcą uchronić dzieci przez życiem kryminalisty... z rozmów wyłania się obraz złożonego, pełnego niebezpieczeńst

magdalena | 2015-09-18
Przeczytana: 18 września 2015

Kobiety mafii to żony, córki i kochanki, które chcąc nie chcąc są częścią brutalnego świata ich mężczyzn. Clare Longrig stworzyła wspaniałą książkę,prezentowane sylwetki kobiet, które żyły z mafijnych interesów jest wciągająca. Te dumne matki, często szalenie oddane rodzinie, korzystały z przywilejów i bogactwa, ale często ogromnie cierpiały. Mimo to mafia wciąga, trudno się wyzwolić z profitów jakie daje. Trudno też odciąć się od przestępczego świata i zacząć nowe życie.

ZielonaCytryna | 2012-02-01
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Gdy dotarłam do ostatniego zdania książki, westchnęłam tylko i powiedziałam do siebie w myślach: "to wszystko? Koniec? Bez sensu…" Bo dla mnie książka Clare Longrigg mogłaby ciągnąć się jeszcze przez następne trzysta, pięćset, czy osiemset stron, a ja wciąż nie miałabym jej dosyć.

Kim są kobiety mafii? Kim są żony, córki, dziewczyny i kochanki bossów o twardych rękach, pływających w luksusie i luksusami obdarowujących swoje ukochane damy? Kim są kobiety decydujące się na życie u boku mężczyzn żyjących wbrew prawu i wydających wyroki śmierci na tych, którzy ośmielili się im sprzeciwić?

Clare Longrigg pisała tę książkę z zamiarem ukazania „drugiej strony” środowiska, w którym rządzi przemoc. Skupiła się na kobietach, które urodziły się w mafijnych rodzinach, bądź z własnej woli zdecydowały się połączyć z nimi swe losy. Ale czy można mieć im za złe słabość do silnych, twardych i nieustępliwych mężczyzn? Pozostawiam to do Waszej oceny.

W "Świecie kobiet mafii", choć napotykamy na...

marzena | 2012-04-03
Przeczytana: 29 października 2009

"Świat kobiet mafii", autor: Clare Longrigg, tytuł oryginału: "No questions asked. The secret life of women in the mob", wydawnictwo: Świat Książki Warszawa 2007, ISBN: 978-83-7391-807-8, liczba stron: 318, tłumaczenie: Małgorzata Szubert

ciekawy cykl opowiadań, a w zasadzie relacji o roli kobiet w mafijnym świecie, każda część opowiada o innej historii, może czasem zbyt pobieżnie, ale generalnie dość ciekawie.

z okładki " Longrigg ukazuje mechanizmy rządzące środowiskiem, w którym przemoc stanowi nieodłaczny element codzienności. Przedstawia sylwetki kobiet urodzonych w rodzinach mafijnych i tych, które z własnej woli związały się z mafią. Nawet pośubiając zabójcę własnego męża. Typowym przykładem kobiety mafii jest Carmela Soprano- kochająca żona i matka, całym sercem oddana rodzinie i Kościołowi. Ale są też panie o silnych osobowościach. Niektóre maja nieodpartą skłonność do mężczyzn otoczonych aurą niebezpieczeństwa, inne uczestniczą w przestępczej działalność mężów i...

nieanna | 2016-08-30
Przeczytana: 01 września 2016