Wilki

Firma Handlowo-Wydawnicza Alfa-Zet
2006-01-01
2006-01-01
dr Marek Wilki Norbert W pogoni za miłością

Każda historia przedstawiona w niej ma głęboko ukryte przemyślenia, a nawet możliwe, że i w którejś z nich odnajdziemy coś znajomego, albo dotyczy nas samych. Pieniądze, sława, ekscytacja, pozycja społeczna, nic nie znaczące relacje. Kto z nas tego nie doświadczył lub sam się tego dopuścił?

Ukazane mamy tu również dwa przedziały czasowe. Pierwszy to krótki opis bohaterów i ich losy, a drugi to sześć lat później, gdzie losy tychże osób wiąże się ze sobą w pewnej sytuacji. No właśnie jakiej i jak z niej wybrną?

Podobała mi się historia młodego studenta medycyny, który na skutek powodzi, traci rodzinę, a sam w wyniku podtopienia ląduje w szpitalu, gdzie zostaje uratowany. Czekają go miesiące rehabilitacji i wielu rozmów z psychologami, aby stanąć na nogi. Później, kiedy już myśli, że nic nie będzie w stanie dać mu radości poznaje atrakcyjną kobietę, z którą planuje związać wspólną przyszłość.

Mamy również ukazaną historię młodej kobiety, która uparcie chciała zostać adwokatem, jednak dość długo się jej to nie udawało. Do czasu. Poznaje mężczyznę na balu, z którym ma romans. Jednak czy dla tak młodej kobiety ta znajomość nie okaże się iluzją?

Robert Gong jak zawsze świetnie pisze. Lekkie pióro, skłanianie do refleksji, ciekawe historie - to tylko nie liczne z jego zalet. Myślę, że książka trafi do wielu osób, choć może nie każdy będzie potrafił prawidłowo ją odebrać, ponieważ w treść bardzo często powinno się wsłuchać, a nie każdy to potrafi. Czasem jest tak, że właśnie nasze wilcze instynkty biorą w górę, tylko czy warto tak wiele poświęcać dla pieniędzy? Na ile jesteś w stanie pozostać człowiekiem, a na ile upodlić się dla korzyści?

Jestem poniekąd trochę rozczarowana, ale nie uważam, że straciłam czas, jednak trochę brakowało mi podziału na rozdziały, a zakończenie troszkę mnie zawiodło, to mimo wszystko polecam. Książkę otrzymałam za punkty w portalu czytam pierwszy.pl

Książka zaczyna się trzema niezwiązanymi ze sobą biografiami trzech osób, momentami zbyt szczegółowymi i jak się okazało nic nie wnoszącymi do całej historii. Później następuje właściwa akcja, która się za bardzo nie klei i do końca nie wiadomo, czego właściwie ma dotyczyć intryga. I do samego końca się tego nie dowiemy, więc więcej nie mam czasu, żeby czytać takie książki - ze źle zbudowanymi postaciami i nudną fabułą prowadzoną przez jeden wątek.

To moja czwarta przeczytana książka Pana Roberta Gonga i jak na razie podobała mi się najmniej, choć nie była zła. Największym jej minusem jest fabuła, która, mimo że ma dużo zwrotów akcji i ogólnie dużo się w niej dzieje, to jakoś mnie nie porwała. Jednak głównym atutem „Wilków” jest przesłanie, które wydaje się ponadczasowe. Autor w swojej powieści zwraca uwagę na wartości, którymi kierują się niektórzy ludzie – pieniądze, prestiż i władza, a najgorsze jest to, że aby stanąć na piedestale, są w stanie zdeptać drugiego człowieka. Mimo pewnych niedociągnięć polecam.

Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Przeczytalam ta ksiazke w 4 godziny tak mnie wciagnela. Historia glownego bohatera odzwierciedla zycie wielu z nas. Ludzie dla kariery, rzadzy i pieniadzy potrafia zapomniec o moralach i wartosciach. To jest swiat, ktorym sie otaczamy prawie jak dzika dzungla. Wielu z nas moze odnalezc sie w roli dr Marka. Czesto zaczynajac kariere w jakiejkolwiek profesjii spotkamy ludzi z pozoru przyjaznych ale tak naprawde sa oni gotowi na wszytsko aby dojsc do celu, pozbawieni uczuc i moralow. Ksiazka ta przedstawia realia jakie nas otaczaja, smutne realia, ale mimo wszytsko pokazuje ze uczciwi i szlachetni ludzie jeszcze istnieja ale jest ich niestety coraz mniej. Goraco polecam. Warta przeczytania.

Druga książka autora, po którą postanowiłam sięgnąć i czytałam ją w formie e-booka. Książka nie jest długa. W wydaniu papierowym ma ona tylko 195 stron, więc czyta się ją naprawdę błyskawicznie. Tak naprawdę jest ona do pokonania w jeden wieczór.

Książka na początku bardzo mnie wciągnęła, środek jednak trochę mi się dłużył i żałuje, że zakończenie tak szybko się urwało. Książka ma przesłanie i coś ze sobą niesie. Widzimy okropny świat, którym rządzi pieniądz oraz kariera. Bohaterowie są pozbawieni uczuć, kierują się tylko swoimi zachciankami i żądzami. W książce mamy też sporo przekleństw, więc jak ktoś w książkach ich nie lubi, to z może być ciężko.

Książkę oceniam przeciętnie. Przeczytałam i tyle, nic mi po sobie nie pozostawiła i na pewno nie będę do niej wracała. Nie wciągnęła mnie też w swoją fabułę.

Książkę odebrałam z serwisu Czytam Pierwszy.

Książka dosyć ciekawa i wciągająca, aczkolwiek środek książki trochę rozlazły ale ogólnie dosyć dobrze oceniam tą książkę. Szkoda tylko że na koniec nie ma opisu dalszych losów bohaterów książki: Norberta, Eryka, Ewy i Wiktorii no i ewentualnie tych dwóch profesorów i Marka.
Pozostał mi pewien niedosyt po przeczytaniu końcówki.

Pozostał mi pewien niedosyt po przeczytaniu końcówki.

'Wilki' to druga książka Roberta Gonga, którą szybko przeczytałem zachęcony pierwszą: 'W pogoni za miłością'. Tu historia toczy się w brutalnym i bezpardonowym świecie dorosłych, walczących bezustannie o stanowiska i prestiż. Na zwykłe ludzkie uczucia często nie ma już miejsca, bo jest tylko wyrachowanie, chęć zyzsku i osiągniecia celu - za wszelką cenę. Smutna historia, ale uczy prawdziwych wartości - tak ważnych i pożądanych w dzisiejszym zwariowanym świecie. Polecam wszystkim do przeczytania.

Bardzo dobra książka. Prawie gotowy scenariusz na film. Czyta się szybko , bardzo wciąga nieoczekiwanymi zwrotami akcji i co najważniejsze powieść pokazuje jedną z najgorszych cech naszych czasów, a mianowicie: jak człowiek świadomie sprzedaje swoje wartości , ideały i wszystko to co w życiu osiągnął ciężką pracą za przysłowiowe 30 srebrników. Książka ta ukazuje naszą drugą ( a może pierwszą !?) cechę czasów w których przyszło mam żyć. Czyżby wszystko dzisiaj byłoby już na sprzedaż!!?? . Przyjaźń, honor, takie zwykłe dobre relacje między ludzkie, bo jeżeli tak, to dokąd wszyscy zmierzamy!!?? Czekam na następna powieść Roberta Gonga i myślę , że po przeczytaniu jej także się nie zawiodę.

Realna fikcja literacka. Jak w życiu: homo homini lupus est - niestety.

Realna fikcja literacka. Jak w życiu: homo homini lupus est - niestety.

• Przeczytane w 2017r.
  • Biblioteka