— Pozagryzacie się jak wilki! — mówi z pogardą do swych przeciwników dr Marek, bohater nowej znakomitej powieści Roberta Gonga. „Wilki" - tytuł zaczerpnięty ze świata drapieżników, tu odnosi się do... współczesnej, polskiej rzeczywistości. Młody, drapieżny kapitalizm od lat łączony jest z pojęciem „wyścigu szczurów" - bezwzględnego dążenia do mety, do wygranej, do celu. W dramatycznej...

„Wilki" - tytuł zaczerpnięty ze świata drapieżników, tu odnosi się do... współczesnej, polskiej rzeczywistości. Młody, drapieżny kapitalizm od lat łączony jest z pojęciem „wyścigu szczurów" - bezwzględnego dążenia do mety, do wygranej, do celu. W dramatycznej opowieści Roberta Gonga ów laboratoryjny wyścig gryzoni, przeradza się w bezlitosną i podstępną walkę wilków, w pogoni za zyskiem, prestiżem i możliwością zniszczenia, lub upokorzenia ofiary. Wilki są wszędzie! Pisarz pokazuje życie bez maski - trudne, gorzkie, chwilami przerażające, lecz równocześnie pełne szans, nadziei, marzeń... I tylko te wilki nagle wkraczające w nasze losy! Szantaż, oszustwo, przekupstwo, obmowa, gra tocząca się o wielkie pieniądze i władzę. Uczestniczą w niej politycy, przedsiębiorcy, urzędnicy, adwokaci, lekarze, mężczyźni i kobiety dążące do kariery. Zawiedziona miłość, zdrada pociągają lawinę zdarzeń. Krzywda rodzi następną krzywdę, odwet prowokuje zemstę... Losy bohaterów spalają się w dramatycznych wątkach - jak w sensacyjnym filmie - aż do gorzkiego finału, który nie jest jednak ostatnim zamknięciem drzwi.
Zastanów się Czytelniku, czy w tej fascynującej powieści nie odnajdziesz znanych Ci osób, a być może również i siebie samego. Przecież logika wilczych praw dotyczy nas wszystkich.

źródło opisu: Alfa-Zet, 2006.

Aleksandra | 2013-09-15

Przeczytalam ta ksiazke w 4 godziny tak mnie wciagnela. Historia glownego bohatera odzwierciedla zycie wielu z nas. Ludzie dla kariery, rzadzy i pieniadzy potrafia zapomniec o moralach i wartosciach. To jest swiat, ktorym sie otaczamy prawie jak dzika dzungla. Wielu z nas moze odnalezc sie w roli dr Marka. Czesto zaczynajac kariere w jakiejkolwiek profesjii spotkamy ludzi z pozoru przyjaznych ale tak naprawde sa oni gotowi na wszytsko aby dojsc do celu, pozbawieni uczuc i moralow. Ksiazka ta przedstawia realia jakie nas otaczaja, smutne realia, ale mimo wszytsko pokazuje ze uczciwi i szlachetni ludzie jeszcze istnieja ale jest ich niestety coraz mniej. Goraco polecam. Warta przeczytania.

Artur | 2013-06-11

'Wilki' to druga książka Roberta Gonga, którą szybko przeczytałem zachęcony pierwszą: 'W pogoni za miłością'. Tu historia toczy się w brutalnym i bezpardonowym świecie dorosłych, walczących bezustannie o stanowiska i prestiż. Na zwykłe ludzkie uczucia często nie ma już miejsca, bo jest tylko wyrachowanie, chęć zyzsku i osiągniecia celu - za wszelką cenę. Smutna historia, ale uczy prawdziwych wartości - tak ważnych i pożądanych w dzisiejszym zwariowanym świecie. Polecam wszystkim do przeczytania.

Marius | 2013-11-15
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Realna fikcja literacka. Jak w życiu: homo homini lupus est - niestety.

Basia | 2013-05-20
Przeczytana: 06 maja 2013

Bardzo dobra książka. Prawie gotowy scenariusz na film. Czyta się szybko , bardzo wciąga nieoczekiwanymi zwrotami akcji i co najważniejsze powieść pokazuje jedną z najgorszych cech naszych czasów, a mianowicie: jak człowiek świadomie sprzedaje swoje wartości , ideały i wszystko to co w życiu osiągnął ciężką pracą za przysłowiowe 30 srebrników. Książka ta ukazuje naszą drugą ( a może pierwszą !?) cechę czasów w których przyszło mam żyć. Czyżby wszystko dzisiaj byłoby już na sprzedaż!!?? . Przyjaźń, honor, takie zwykłe dobre relacje między ludzkie, bo jeżeli tak, to dokąd wszyscy zmierzamy!!?? Czekam na następna powieść Roberta Gonga i myślę , że po przeczytaniu jej także się nie zawiodę.

Ania | 2013-04-07

Kiedt skonczylam czytac te ksiazke, spojrzalam na rok wydania (2006) i pomyslalam, ze autor wyprzedzil czas piszac ja wowczas. Podobny do Judyma Marek glowny bohater, a na okolo niego sfora zachlannych, msciwych, zadnych slawt, pieniedzy i wladzy ludzi w wilczej skorze. Ksiazka zrobila na mnie duze qrazenie, gdyz opisuje fikcje, ale tak bardzo realna, ze po jej przeczytaniu mysle sobie, ze zawiera wiecej prawdy o nas samych niz pozornie moze sie to wydawac. Ogolnie polecam na dlugie zimowo-wiosenne wieczory.

sargon162 | 2015-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2015

Książka dosyć ciekawa i wciągająca, aczkolwiek środek książki trochę rozlazły ale ogólnie dosyć dobrze oceniam tą książkę. Szkoda tylko że na koniec nie ma opisu dalszych losów bohaterów książki: Norberta, Eryka, Ewy i Wiktorii no i ewentualnie tych dwóch profesorów i Marka.
Pozostał mi pewien niedosyt po przeczytaniu końcówki.

Monika Gorząd | 2016-11-18
Basik | 2014-03-05