..."Życie nie potrafi czekać na żadnego człowieka. Jest niczym surowy nauczyciel,który chce nauczyć opornego ucznia, że każdy moment jest je...
Najnowsze artykuły
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Z czworaków na salony“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 13 września 2024LubimyCzytać327
- ArtykułyPlebiscyt Nike Czytelników 2024. Zagłosuj na swojego faworyta!LubimyCzytać1
- ArtykułyKsiążki na deszczowe dni: co czytać w niepogodę?LubimyCzytać6
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Łukasz Mularski
2
7,0/10
Pisze książki: literatura obyczajowa, romans, literatura piękna
Urodzony: 1979 (data przybliżona)
Urodził się w 1979 roku w Koszalinie, a wychował na Śląsku w Mysłowicach. Aktualnie mieszka w Niemczech.
Ukończył szkołę pod patronatem IKYTA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej nauczycieli jogi kundalini z siedziba w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest dyplomowanym instruktorem jogi, zrzeszonym w KRI – Kundalini Research Institute.
Jego debiut literacki to „Lustro weneckie” z 2016 roku. Obecnie w przygotowaniu są dwie kolejne książki: „Dziwka” oraz „Guru”. Ponadto na najbliższe miesiące zaplanowane jest tłumaczenie „Oświeconego” na język niemiecki.http://www.lukaszmularski.pl/
Ukończył szkołę pod patronatem IKYTA – międzynarodowej organizacji zrzeszającej nauczycieli jogi kundalini z siedziba w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest dyplomowanym instruktorem jogi, zrzeszonym w KRI – Kundalini Research Institute.
Jego debiut literacki to „Lustro weneckie” z 2016 roku. Obecnie w przygotowaniu są dwie kolejne książki: „Dziwka” oraz „Guru”. Ponadto na najbliższe miesiące zaplanowane jest tłumaczenie „Oświeconego” na język niemiecki.http://www.lukaszmularski.pl/
7,0/10średnia ocena książek autora
41 przeczytało książki autora
41 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
To brak komunikacji międzyludzkiej. Nie ma ludzi głupich, każdy jest sprytny na swój sposób i każdy ma w sobie coś interesującego do odkryci...
To brak komunikacji międzyludzkiej. Nie ma ludzi głupich, każdy jest sprytny na swój sposób i każdy ma w sobie coś interesującego do odkrycia.
3 osoby to lubiąŻycie nie potrafi czekać na żadnego człowieka. Jest niczym surowy nauczyciel,który chce nauczyć opornego ucznia, że każdy moment jest jedyny...
Życie nie potrafi czekać na żadnego człowieka. Jest niczym surowy nauczyciel,który chce nauczyć opornego ucznia, że każdy moment jest jedyny w swoim rodzaju i nic się nigdy nie powtórzy. Trzeba szybko pojąć ,że należy się cieszyć z całego serca każdą daną nam chwilą.
2 osoby to lubią
Najnowsze opinie o książkach autora
Dziwka Łukasz Mularski
7,3
Intrygujący debiut, krótka opowieść, dosadna w swej wymowie.
„Mijały dni, a ja wrosłem jak dziki krzew w nieurodzajną glebę w ten erotyczny półświatek”.
Główny bohater to młody, niedoświadczony prze życie chłopak. Lubi się zabawić, wybić, zaciągnąć tym czy owym. Nie ma sprecyzowanych planów, dotyczących tego, co chce robić w życiu, idzie na żywioł, żyje z dnia na dzień. Kocha książki, teatr, muzykę, marzy by napisać książkę. Dość niespodziewanie, podejmuje pracę, jako barman w klubie ze striptizem. Tak naprawdę jest to znakomicie prosperujący burdel, a dostępny szeroki wybór alkoholi jest tylko przykrywką dla dobrze prosperującego nielegalnego interesu. Świat, w jakim zaczął się obracać, jest zupełnie inny od tego, który znał do tej pory. O dziwo bardzo szybko się w nim odnajduje, więcej zaczyna to lubić. Spotyka tam kobiety o bardzo różnych osobowościach, temperamentach i życiowych poglądach. Nie wszystko jest takie jak może się nam wydawać.
Pokomplikowane relacje między ludzkie, zwłaszcza te damsko-męskie. Potrzeba miłości, zaufania, zrozumienia. Bardzo swobodne podejście do seksu. Niełatwa codzienność, na jaką decydują się dziewczyny pracujące w tym zawodzie. Co nimi kieruje, że decydują się zostać prostytutkami? Czy zawsze chodzi tylko o pieniądze? Alkohol, narkotyki, niezobowiązujący seks i ludzie, mężczyźni – klienci w różnym wieku. Podejmowanie trudnych życiowych decyzji, potrzeba kochania i bycia kochanym, samotność. Każdy z nas potrzebuje drugiej osoby. Odrzucenie społeczne, krytyka, szukanie akceptacji. Trudna codzienność, niewygórowane ambicje, życie z dna na dzień.
Kontrowersyjny temat, któremu autor, moim zdaniem całkowicie dał radę. Jest szczerze, mocno i poruszająco. Książka daje do myślenia, zmusza do refleksji. Każdy popełnia błędy, ważna jest umiejętność ich dostrzegania i odpowiednie wyciąganie wniosków. Polecam :)
http://tatiaszaaleksiej.pl/?p=2499
Dziwka Łukasz Mularski
7,3
Dziś zaczynam bez żadnego wstępu, za to od niezłej rewelacji: "Dziwka" nie jest powieścią o dziwce. :) Głównym bohaterem i narratorem jest młody chłopak, świeżo po dwudziestce, który w całkiem fartowny sposób zdobył pracę jako barman w jednym ze śląskich klubów ze striptizem. Właściwie jest to po prostu burdel, ale żeby ładniej brzmiało i było 'legalne', przybytek oferuje tzw. "pokoje na godziny". Bezimienny bohater nieźle odnajduje się w nowej robocie, kocha życie w mieście i nie stroni od używek. Jego skrytym marzeniem jest zostanie pisarzem. Nasz barman snuje opowieść o swojej codzienności, w której na pierwszy plan wysuwają się relacje z kilkoma kobietami...
Akcja rozgrywa się w latach 2009-2010. Tak przynajmniej wydedukowałem. Wiele się od tamtej pory nie zmieniło jeśli chodzi o ludzką mentalność. Realia funkcjonowania domu publicznego są przedstawione dość szczegółowo. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Z powodu braków kadrowych, zadaniem barmana jest 'urabianie' dziewczyn zatrudnionych na barze w taki sposób, żeby zdecydowały się na pracę 'na górze' i znacznie większe pieniądze. A same 'dziewczyny' przedstawiają całą paletę ludzkich charakterów. Narrator, z racji dość luźnego podejścia do kwestii seksu, kończy w łóżku z kilkoma z nich. I o tym jest ta książka - o relacjach damsko-męskich, skomplikowanym świecie uczuć, pragnień i próbach odnalezienia się w tym wszystkim przez młodego faceta.
Generalnie miałem bardzo mieszane uczucia wobec narratora, a mimo to 'słuchałem' jego wynurzeń z ciekawością. Chociaż ciężko by mi było zgodzić się z niektórymi [moralnie wątpliwymi] zachowaniami i poglądami, to sporo z nich w pełni podzielam. Trochę irytowały przechwałki dotyczące seksualnych 'osiągnięć', nie wiem, może to naturalne u mężczyzn? Oprócz wiadomych tematów, barman opowiada także o swoim podejściu do życia, religii, polityki... Mamy okazję naprawdę dobrze go poznać, jak na realia tej krótkiej powieści, czy wręcz noweli. Te kontrowersyjne idee zaliczam na plus - dają do myślenia. Narrator bywa irytujący, owszem, ale nie można odmówić wiarygodności jego postaci. Wydaje mi się, że autor w znacznym stopniu inspirował się własnymi życiowymi doświadczeniami i stąd ten autentyzm.
Miasto nocą tętni życiem. Alkohol leje się strumieniami, marihuana i amfetamina są nieodłącznymi towarzyszami młodych ludzi. Ludzi samotnych i zagubionych, usiłujących ukryć swoje problemy namiastką szczęścia które oferują używki. Szybki, niezobowiązujący seks? Czemu nie. Ale co dalej? Jak zabić pustkę, która pochłania bohaterów gdy chwila przeminie? Czy w takim świecie można liczyć na szczęśliwe zakończenie? Ile błędów trzeba popełnić, aby wreszcie podjąć dobrą decyzję? Polecam lekturę "Dziwki" osobom ceniącym bezpośrednich, do bólu szczerych bohaterów oraz miłośnikom współczesnych powieści obyczajowych o kontrowersyjnej tematyce, myślę, że nie będziecie zawiedzeni. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że książka może pośrednio wpłynąć na uczuciowe dylematy, o ile ktoś takowe posiada, ponieważ przedstawia je z wielu różnych, nie zawsze oczywistych, perspektyw.