Kokainowa miłość

Robert Gong Wydawnictwo: ALFA-ZET kryminał, sensacja, thriller
ALFA-ZET
2013-11-12
2013-11-12
kokainowa miłość robert gong sensacja powieść książka

To moje kolejne spotkanie z autorem i znowu się nie zawiodłam, chociaż czuję delikatny niedosyt. Pytanie tylko czego się tak naprawdę spodziewałam, szczególnie, że była to książka z promocji na portalu czytam pierwszy, z której skorzystałam. Przyznaję również, że nie odczuwam straty czasu zapoznając się z nią.

Mamy ukazaną historię z kilku tak naprawdę perspektyw pisanych w narracji trzecioosobowej. Pisarza, który znalazł się w złym miejscu, o niewłaściwej porze widząc śmierć kobiety z rąk złych ludzi, którzy po zorientowaniu się o tym planują i również jego się pozbyć. Jednak giną na skutek wybuchu właśnie w domu. W panice ucieka, jednak nie dane jest mu długo pobyć w tym stanie, bo zostaje wmieszany w wywóz narkotyków, przez jednego z największych przestępów. Właśnie tam poznaje piękną Glorię, która pragnie się uwolnić z tego środowiska. Czy im się to uda?

Kolejnym bohaterem jest policjant, który wkrótce ma przejść na zasłużoną emeryturę, ale zanim to się stanie, pragnie schwytać właśnie najniebezpieczniejszego człowieka na świecie, zanim wypuści na rynek szczepionki, z której jedna odmładza o 20 lat a druga skutecznie leczy raka, co daje wielu ludziom nadzieję na normalne życie. Czy takie leki w niewłaściwych rękach mogą przynieść coś dobrego?

Myślę, że każda książka Roberta Gonga skłania nas do przemyśleń i tu również to autor wykorzystał. Głównym elementem tej powieści był motyw nielegalnych pieniędzy, tego co czyni z ludźmi wielka zachłanność na pieniądze, za które nie raz przypłacamy życiem. Dokonujemy nie zawsze słuszne wybory, które bardzo często potrafią nas zgubić. Pytanie tylko co tak naprawdę jest ważne? Pieniądze czy ludzkie życie?

Bohaterowie może i nie zawsze są tymi dobrymi, a często prawo zostaje naginane dla dobra ogółu, to tak naprawdę tu nie da się zżyć z żadnym z nich, bo chwilę później, albo zostają zestrzeleni, albo wysadzeni w powietrze, albo tylko garstka z nich ma szansę przeżyć, ale mając ich tak wielu, nim zdążymy się przyzwyczaić do jednego z nich poznajemy kolejnego, rzadko kiedy wracając do tego samego, a jak już to tylko na chwilę. Mimo wszystko książkę czyta się szybko i przyjemnie. Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi czytam pierwszy.

Mamy ukazaną historię z kilku tak naprawdę perspektyw pisanych...

Amerykański pisarz Jerry Jones staje się świadkiem zabójstwa kobiety, która była współtwórcą leku na nowotwór i eliksiru młodości, opóźniającego proces starzenia się o dwadzieścia lat. Jerry, aby chronić swoje życie, ucieka do Meksyku, gdzie zakochuje się w chrześnicy szefa groźnego kartelu narkotykowego. Wtedy wszystkie sprawy komplikują się i stają się na tyle poważne, że musi interweniować sam prezydent Stanów Zjednoczonych…

Raczej nie przepadam za powieściami sensacyjnymi, w swoim życiu przeczytałam może jedną. W przypadku „Kokainowej miłości” mam mieszane uczucia. Z jednej strony, jak dla mnie za dużo się w tej książce działo, za dużo bohaterów, czasami gubiłam wątek, a z drugiej strony… nie będę się oszukiwać, ale wciągnęła mnie :D Całe szczęście, że wątek miłosny nie jest pierwszoplanowy, ponieważ myślę, że mógłby być inaczej poprowadzony, ponieważ był trochę banalny. Nie żałuję czasu spędzonego z tą książką, jednak polecam fanom mocnych wrażeń, pościgów i strzelanin.

Książkę odebrałam za punkty z portalu Czytam Pierwszy.

Pierwsza książka autora, na którą się skusiłam. Nie wiedziałam kompletnie czego się spodziewać, ponieważ nigdy wcześniej nie zetknęłam się z jego twórczością, więc miałam lekki wątpliwości, czy oby na pewno przypasuje mi ona. Już sam tytuł i opis książki może wskazywać nam, że to raczej nie jest lekka i banalna lektura!

Książka już od pierwszych stron mocno się zaczyna. Jesteśmy świadkami brutalnego morderstwa i ucieczki jednego z głównych bohaterów. Ja uwielbiam, gdy autorzy od razu zaczynają "z kopyta" i pomijają wstępy i opisy. Już na jej początku czułam, że będzie się ją szybko czytało i w tym aspekcie nie pomyliłam się. W tej powieści cały czas dużo się dzieje. Mamy pościgi, morderstwa, narkotyki i mnóstwo intryg.

W książce jest mnóstwo bohaterów, każdy z nieznanym nam nazwiskiem ,ponieważ akcja dzieje się w Ameryce. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Ja po pierwszych 50 stronach książki zaczęłam się lekko we wszystkim gubić i miałam wrażenie, że to całe tempo i ilość osób lekko mnie przytłoczyła. Do tego wątek miłosny, który się pojawia w tej powieści, nie przemówił do mnie ani trochę i momentami miałam ochotę go pomijać.

Podsumowując uważam, że książka nie jest zła i grono osób się w niej odnajdzie, ale mi nie przypasowała ona aż tak mocna i mam do niej kilka zastrzeżeń.

Książkę odebrałam z serwisu Czytam Pierwszy.

Książka już od pierwszych stron mocno się zaczyna....

Kompletnie nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej książce. Ocena jej na LC napawała mnie optymizmem. Autora nie znam, i właściwie tylko dzięki portalowi Czytam Pierwszy zdecydowałam się na zapoznanie z twórczością Pana Roberta Gonga. Na pierwszy ogień wzięłam „Kokainową miłość”.
No i po przeczytaniu jej mam mieszane odczucia. Sam styl autora mi właściwie odpowiadał. Szybko czyta się tę książkę, pewnie dzięki sporawej dawce akcji. Jest to typowa książka sensacyjna. Dużo strzelanki, pościgów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, intryg, i dużo zabójstw- praktycznie każdy każdego chce wyeliminować. Jeśli ktoś lubi filmy ze Schwarzeneggerem, Seagalem czy Stalone w roli głównej, to jest to książka dla niego. Pojawia się tu także wątek miłosny, ale dla mnie jest on zbyt „płytki”. Niektóre dialogi i sytuacje również wydawały mi się zbyt kuriozalne. Jest bardzo dużo bohaterów i moim zdaniem, można łatwo pogubić się kto jest kim. Zwłaszcza, że akcja toczy się w USA i postacie mają amerykańskie imiona i nazwiska. Ponadto wydaje mi się, że nie wszystkie wątki są wyjaśnione. Nie chcę tu spojlerować zbytnio książki, ale czytając ją miałam sporo pytań odnośnie poprowadzonej fabuły: jak? Skąd? Dlaczego? A w końcowym rezultacie : WTF?

Przyznam się szczerze, że jeszcze TAKIEJ lektury nie czytałam. Zazwyczaj chwytam za albo kryminał, albo obyczaj/romans, albo literaturę piękną, więc „Kokainowa miłość” była dla mnie prawdziwą odskocznią od moich typowych standardów czytelniczych. Ale tak naprawdę cieszę się, że mam ją już za sobą... 😬.
Moja ocena to 5/10.

No i po przeczytaniu jej mam mieszane odczucia. Sam styl autora mi właściwie...

To pierwsza książka tego autora, którą miałam okazję przeczytać. Powiem szczerze, że czytało się świetnie. Szybka wartka akcja, za każdym razem mnie zaskakiwała, trup ścielił się gęsto. Świetny materiał na film sensacyjny.

Bardzo wciągająca książka. Czyta się ją jednym tchem a splot wydarzeń trzyma w napięciu do końca. Takie książki to ja mogę czytac bez końca :) Myślałam, że się rozczaruję a tu zaskoczenie w drugą stronę.

Na początku października byłam na wieczorku autorskim Roberta Gonga w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie. Zaciekawiła mnie jego książka. Jest naprawdę dobra.
Sam autor to sympatyczny miły człowiek, z którym można porozmawiać na wiele tematów.
Polecam powieść wszystkim którzy lubią sensacje

Polecam powieść wszystkim którzy lubią sensacje

Właśnie skończyłam czytać kokainową miłość i jestem pełna uznania dla autora. Powieść w amerykańskim stylu, takie jakie lubie. Czytałam wszystkie powieści Roberta Gonga i zadziwia mnie to , że każda jest o czym innym. Praktycznie każda jest lepsza od poprzedniej. Teraz czekam na powieść ,,666 do mroku", którą autor na wieczorku autorskim w Radomiu zapowiadał, iż ukaże się w grudniu.
Krystyna

"Kokainową miłość" czyta się z zapartym tchem. Zaskakuje zwrotami akcji, pomysłami, a najbardziej zaskakujący jest finał wątku miłosnego między Jerrym a Glorią...

Szybko i łatwo się to czyta. Sensacja z prawdziwego zdarzenia. Brakuje takich książek w księgarniach, zwłaszcza jeśli chodzi o polskich autorów.

• Z autografem ✍
  • Konkursowe
  • W kolejce do przeczytania 📚

Dodaj cytat z książki Kokainowa miłość