Kuchnia polska według Pawła Małeckiego

Wydawnictwo: Lidl

Książka Pawła Małeckiego to skarbnica przepisów z wykorzystaniem takich produktów, jak: polskie jabłka, wiśnie, sery i mak. Znajdziesz tam także rozdział o owocach i kwiatach z polskich lasów, łąk czy przydomowego ogródka. Nie zabrakło w niej także przepisów gości: Kingi Paruzel, mistrza wypieku chleba Piotra Kucharskiego, zakochanej w rodzinnych przepisach Anny Włodarczyk i zaprzyjaźnionej z tradycją Wielkopolanki Krystyny Semby. Domowy klimat nadają ilustracje Andrzeja Pągowskiego.

źródło opisu: Kuchnia Lidla.pl

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2016

Przed świętami nasza kulinarna biblioteczka rozrasta się niczym ciasto drożdżowe z prezentowanego w najnowszej książce kucharskiej marketów spożywczych Lidl przepisu Doroty Wellman
Właśnie wzbogaciliśmy się o najnowszy tytuł z tej serii czyli "Kuchnię polską według Pawła Małeckiego". W przeciwieństwie do swojej poprzedniczki - "Kuchni polskiej według Karola Okrasy", w której znalazły się przepisy na na słone polskie potrawy, tym razem w naszych domach rozniesie się zapach słodkości.
Książka zawiera 75 słodkich receptur opracowanych przez mistrza cukierniczego Pawła Małeckiego i jego gości, którymi byli:
⃟ Kinga Paruzel - blogerka autorki przepisów na zdrowe słodycze
⃟ Krystyna Semba, propagatorka kuchni wielkopolskiej
⃟ Anna Włodarczyk, która od 2007 roku prowadzi popularnego bloga Strawberries from Poland i stara się przybliżyć swoim czytelnikom receptury polskiej kuchni przedwojennej
⃟ Piotr Kucharski, znawca polskiej sztuki piekarskiej i twórcy Studia Kulinarnego Browar...

virgo123 | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Moja mama dostała tę książkę pod choinkę ;) Będzie co czytać i wypróbowywać ;)

Chwila_dla_siebie | 2017-06-24
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 czerwca 2017

W "słodkiej" odsłonie kuchni polskiej widzę zdecydowanie więcej klasyki, niżeli w jej "słonym" odpowiedniku. I mniej kombinowania, co postrzegam za plus.

Dział o jabłkach (str. 16) biorę w całości: jabłka nadziewane, chipsy z jabłek, jabłka pod kruszonką, szarlotka, owsianka, racuchy <3 Potem rabarbar i moja ulubiona rustykalna tarta (str. 48), placek ze śliwkami (str. 62), sernik krakowski (str. 132)...

Do wypróbowania KONIECZNIE pierogi leniwe w nowej odsłonie (str. 142) i miniserniczki z serka homogenizowanego (str. 144) - lepiej nie oglądać zdjęć na głodnego ;)

biomycha85 | 2017-04-04
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Nie jestem fanką słodkich przepisów w lidowskim wydaniu. Pomimo pięknej oprawy graficznej i osobistego fioła na punkcie wypieków, bardzo rzadko sięgam po te książki.

CzytanieJestSpoko | 2016-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2016