Co ma być, to będzie

Cykl: Heartland (tom 5)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Come What May
konie

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju a gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

wiejskifilozof | 2015-09-04

Moje marzenie spełnione.Zawsze chciałem przeczytać chociaż z parę książek z tej serii.
Zachwyca i wzrusza.Akcja obsadzona jest w pięknym stanie Wirginia.Gdzie trafiają konie,które od człowieka nie doczekały się dobrych uczynków.Teraz tu mogą to inni ludzie naprawić.
Autorka,musi się chyba świetnie znać na koniach.Bo pięknie o nich piszę.Pięknie i ze znawstwem.
Książka łączy w sobie,troszkę przygody.Troszkę obyczajowości.Troszkę zalotnego romansu.
Mam w domu jeszcze jeden tom,tej serii.To za jakiś czas z chęcią przeczytam.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-10
Przeczytana: 10 maja 2015

Rewelacyjna, wzruszająca książka, pełna wzruszeń,smutku i cierpienia chorych, cierpiących koni Amy jest cudowną, bardzo dobrą dziewczyną która z dziadkiem razem opiekuje się w stadninie końmi...Ma niesamowity dar uzdrawiania koni,pomaga wyjść z traumy, dzięki niej, dochodzą do pełni zdrowia, stają na nogi
Po prostu przecudna, piękna historia pięknej klaczki Melody, trafia pod opiekę Amy, która zajmuje się nią i opiekuje.
Chwyta za serce ta książka,przyjemnie się czyta, na pewno przeczytam z ogromną przyjemnością dalsze przygody Amy i jej Koni z Heartlandu!!!

kamyk576 | 2014-01-07

Może i to bardziej książka dla młodzieży, ale co tam:))
Bardzo mi się spodobała.

Attia | 2015-12-20

Tą książkę pożyczyła mi koleznaka. No niestety nie przypadła mi do gustu. Pomimo tego, że jest bardzo krótka, nie dalam rady jej przeczytac. Jestem przyzwyczajona do książek fantastycznych, w których jest jakąś akcja. A nie książka o jakiejś stadninie koni ;) Książka nie jest dla mnie ciekawą pod żadnym wzgledem. Zwykły styl pisania. Typowa fabuła. Nie ma jakiejś akcji ani ciekawych bohaterów. Przykro mi, ale nie polecam.

martad | 2014-02-05
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Rewelacyjna książka od której nie mogłam się oderwać, w niektórych momentach aż przechodzi dreszczyk emocji. Jak najbardziej polecam :)

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2010 rok

Moja pierwsza książka z serii, moje dzieciństwo, po prostu MAGIA. Obok "Własnej drogi" i "Miłość jest darem" moja ulubiona część serii. Autorka uczyniła z niej naprawdę udany majstersztyk. Czytałam już pewnie kilkanaście razy, a wciąż do niej wracam :)

Daria | 2014-08-07

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii!!! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam każdą książkę z serii Heartland!

Yuuki | 2011-12-05

Wychowywanie małej klaczki jest naprawdę trudne. I dzięki temu zaczęłam interesować się końmi i jeździć do stadniny.

Luna | 2011-05-17
Przeczytana: 15 maja 2011

Odkąd ojciec Amy uległ wypadkowi, nie słyszała o nim, ani o nim nie myślała. Zmieniło się to, kiedy znalazła w szafie swojej zmarłej matki list od taty. Jej siostra próbowała się z nim skontaktować. Amy jej nie rozumiała i była temu przeciwna. Nie wiedziała jednak, iż Lou żywiła wiele uczuć do ojca, gdyż pamiętała swoje szczęśliwe dzieciństwo- czasy, w których ich rodzina była jeszcze kompletna. Aby zapomnieć o swoich problemach rodzinnych, całą swoją uwagę poświęca nowej klaczy- Melodii. Miała ona przebywać w Heartlandzie do czasu, w którym przyjdzie na świat jej źrebię, lecz dzięki niefortunnemu wydarzeniu życie jej i małego konia wisi na włosku...

„[Książki o tematyce końskiej] Są zazwyczaj nudne, płytkie, przewidywalne...”. W tym miejscu przyznaję Liddy całkowitą rację. Trzeba mieć pewne predyspozycje, żeby tego typu literatura się podobała. Chyba najważniejszym z nich jest choćby cień sympatii dla tych czworonogów. Dla kogoś, kogo konie nie interesują bądź nie żywi wobec nich...

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Tym razem do Heartlandu ma przybyć ciężarna klacz Melodia. Amy jest bardzo podekscytowana perspektywą pierwszych narodzin źrebaka w schronisku, jednak szybko pojawiają się problemy. Pierwszym z nich jest wypadek, który zdarzył się Melodii. Od teraz trzeba walczyć o dwa życia - klaczy i nienarodzonego źrebaka.
Powieść idealnie ukazała jak ważna jest rodzina i że nie warto żyć z nią w waśniach, gdyż następny dzień może całkowicie odebrać bliskich nam ludzi. Piękna i ujmująca.