Średniowiecze powszechne

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Krzysztof Pogorzelski
historyczna
paweł

: Średniowiecze powszechne” autorstwa Krzysztofa Pogorzelskiego omawia między innymi następujące wydarzenia i kwestie: urbanizacja Europy, monarchia Karola Wielkiego, cywilizacja islamska, system feudalny, traktat w Verdun, pierwsze państwa słowiańskie, krucjaty, konflikty cesarstwa z papieżem. Nie zabraknie też omówienia zagadnień związanych ze stylami w kulturze i sztuce, ważnych nazwisk, dzieł i pojęć.

paweł | 2016-11-26
Na półkach: Książka słuchana