Pomiędzy siostrami

Seria: Magnolie
Wydawnictwo: Świat Książki
Between Sisters
rodzeństwo, rodzina, marzenia, uczucia

Claire i Meghann miały trudne dzieciństwo. Ich drogi rozeszły się, losy potoczyły inaczej. Po dwudziestu latach Claire zaprasza Meghann na swój ślub. Obie będą musiały stawić czoło bolesnym wspomnieniom i - przyszłości, bo na szczęśliwą Claire spada śmiertelna choroba, a skostniała uczuciowo Meghann poznaje pewnego mężczyznę. Odnowiona więź pomoże im w krańcowo różnych momentach życia.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Madi | 2016-04-18
Na półkach: Obyczajówka, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Lubię książki Pani Kristin Hannah, są bardzo życiowe i pełne ciepła.
Ta również do nich należy.
Tym razem opowiada o losach dwóch sióstr,które po nieprzyjemnym zajściu oddaliły się od siebie ,kontaktowały się tylko przez telefon.Gdy młodsza wychodzi za mąż starsza jedzie do niej pomóc jej w przygotowaniach i odtąd ich relacje ulegają zmianie.
Jest to bardzo wzruszająca powieść,szczególnie pod sam koniec i pełna optymizmu,czyta się dobrze ,a obydwie bohaterki da się polubić.

Dramatyczne losy dwóch sióstr, które zostały rozdzielone i spotkały się po latach. Każda ma inny charakter, osobowość. Claire kocha i jest kochana, Meghann to psycholog zajmuje się ludźmi, wspiera ich duchowo boi się bliskości nie pozwala by jej życiem rządziły emocje.
Powieść rewelacyjna zawładnęła mną, przepełniona ciepłem, urokiem w sobie.
Gdy byłam w bibliotece bez zastanowienia wzięłam tą książkę oczarowała mnie, nie zawiodła wręcz posiada coś szczególnego, okładka wspaniała przykuła moją uwagę bardzo mi się spodobała.
Jest w niej przesłanie, mądrość i ciepło bijące.
Autorka napisała piękną, życiową powieść,chętnie sięgnę po następne bo są wyjątkowe i przecudne.

Mika220 | 2015-04-14
Na półkach: 2015 r., Przeczytane

Początkowo uznałam książkę za niezłą, ale wydawała mi się trochę naiwna, nie od początku się wciągnęłam. Potem jednak jak najbardziej. Widzimy losy sióstr, które oddaliły się od siebie, mieszkają w zupełnie innych warunkach. Miały ciężkie dzieciństwo, które ma wpływ na ich życie. Potem książka już mocniej mnie wciągnęła i z noty niezłej, dobrej wskoczyła dla mnie na bardzo dobrą. Pewnych rzeczy można się domyślić, ale nie zmienia to faktu, że pozycja ta przekazuje ważne wartości w piękny sposób, pod koniec popłakałam sobie, ale nie czułam też, by była zbyt ckliwa. Może aż tak jak w książce w życiu nie zawsze bywa, ale sporo można odnieść, znaleźć dla siebie.

To wspaniała opowieść o miłości, o wielu jej barwach. Na przykładzie jednej z sióstr widzimy jak można obawiać się uczucia, a także przez ciężkie doświadczenia dzieciństwa uznać, że miłość nie istnieje i nie warto jej ulegać. Myślę, że w życiu znajdzie się wiele osób, które tak jak Meghann uciekają przed uczuciem, kochają...

szczypiorek5 | 2011-08-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 sierpnia 2011

Cóż, dawno nie płakałam czytając książkę. Pięknie opisana historia dwóch sióst, które w dzieciństwie były dla siebie wszystkim. Matką , ojcem, przyjaciółką. Teoretycznie miały matkę , ale tak naprawdę to starsza Meg matkowała młodszej Claire. Ich matka ,zbyt zajęta sobą, zbyt egoistyczna, pozbawiona instynktu macierzyńskiego,wiecznie szukająca pracy jako aktorka , nie potrafiła zająć się dziećmi.To Meg czesała, pilnowała, karmiła i tuliła małą siostrzyczkę.
Książka zaczyna się gdy obie siostry są juz dorosłe, jedna jest wziętą prawniczką .Przeraźliwie samotną kobietą szukająca wrażeń na jedna noc. Druga ma małą córeczkę, nie skończyła szkoły, prowadzi wraz ze swoim ojcem kamping .
Nie kontaktuja się praktycznie ze sobą, nie potrafią ze sobą rozmawiać, należą do różnych światów.
Co sie wydarzyło w przeszłości ,że tak bardzo rzutuje na teraźniejszość? I co zmieni przyszłość?
Nie zdradzę, zachęcam do przeczytania. Ciepła, wzruszajaca powieść o potrzebie miłości i jej sile.

Besia | 2015-11-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 listopada 2015

Płaskie i banalne, od początku wiedziałam jak się potoczą wątki.
Przeczytałam chyba w desperacji, bo akurat nie było nic innego.
Dla mnie ta autorka napisała jak dotąd jedną wspaniałą książkę i jest nią "Magiczna chwila".

Majka96 | 2012-08-11
Przeczytana: 09 sierpnia 2012

Matko, to jest jedna z tych książek, gdzie wszystko wydaje się takie proste, przewidywalne. Tak przynajmniej myślałam dopóki życie Claire i Meghann zmieniło się nie do poznania. Co ważne- przez ostatnie 50 stron, ryczałam jak dziecko, okropnie mnie wzruszyła... Litery się zlewały...Tak czy owak, bardzo mi się podobała. ;DD

Marta | 2012-08-09
Przeczytana: 18 lipca 2012

Książka jest bardzo fajnie napisana, bardzo szybko się ją czyta. Opowiada o miłości dwóch sióstr i o szukaniu szczęścia w tym szalonym świecie.

poiuya | 2012-06-13
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 13 czerwca 2012

Bardzo wzruszająca książka, szybko się czyta, wciąga bardzo.

malgoska_1102 | 2015-08-31

Dwie siostry, dwa inne charaktery żyjące w różnych światach. Łączy je tylko bolesna, nieco tajemnicza przeszłość. Ich drogi po latach znów się krzyżują by mogły poznać się na nowo i odbudować utraconą więź.
Żal mi było, że tak szybko zbliżam się do ostatniej strony. Książka mnie całkowicie pochłonęła i rozpostarła przede mną wachlarz emocji. To pierwsza powieść tej autorki, ale na pewno nie ostatnia.

Kari | 2015-02-02
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2015

Książka daje nadzieję na to, że wszystko można naprawić i odbudować.