Elmer. Najlepsze przygody

Monika Szulc

źródło okładki: http://www.empik.com/elmer-najlepsze-przygody-mcke...»

korcia | 2017-04-21
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Książeczkę czyta się szybko i bardzo sympatycznie. Z radością przewracamy z córcią każdą kolejną stronę, zachwycamy się obrazkami i opowiadamy sobie, co na nich widać, gdzie jest żółw i gdzie się schował Elmer, co to jest powódź i czemu nie można oszukiwać. Ilustracje są bardzo ładne, przykuwają uwagę dziecka i zaciekawiają. Historyjki są napisane prostym i zrozumiałym dla maluchów językiem, do tego są fascynujące, zabawne, ale też pouczające. W każdej znajdziecie morał, co niestety ostatnio nie jest już regułą w książeczkach dla dzieci.

Cała recenzja na:

Matylda | 2018-03-19

To nasze pierwsze spotkanie z zabawnym i mądrym słoniem Elmerem. Chociaż książka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników, nasza 5-latka zachwycona była kolorowymi obrazkami i do perfekcji opanowała rysowanie słonia w kratkę. Te krótkie historyjki z morałem oczarowały młodszych i starszych członków naszej rodziny, więc na pewno sięgniemy po następne części.

eR_ | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 10 grudnia 2016

Kiedy dorosła osoba twierdzi, że książka typowo dla dzieci jest świetna, można by pomyśleć, że to ocena na wyrost. Nie często zdarza się książeczka tak pełna uroku i treści jak ta, która właśnie przeczytałem.

A cała opowieść to zbiór opowiadań, których bohaterem, jest niezwykły słoń w kratkę, czyli tytułowy Elmer. Bardzo mądry i niezwykły zwierz, który swoimi radami, przemyśleniami dzieli się z każdym. Ktokolwiek takiej porady potrzebuje. Uczy dzieci tolerancji, oraz tego że to co nieznane, nie oznacza od razu że złe, czy nam wrogie. Wystarczy to poznać i zrozumieć.

Przepiękna opowieść, którą wraz z pewnym młodzieńcem przeczytaliśmy kilka razy. Doskonałe wydanie z bajecznymi ilustracjami. A dodatkowo pełne treści, która wynika z przesłania, nie z ilości wiadomości. Polecam gorąco.

Monika Szulc | 2016-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2016

„Elmer. Najlepsze przygody” to zbiór 6 opowiadań o perypetiach słonia w kratę. Nie sądziłam, że David McKee już od pierwszej strony skradnie serce nie tylko mojej córki, ale i moje.

Elmer to cudowny bohater, który jest tak sympatyczny, że podczas lektury cały czas się uśmiechałam. Słoń w kratę zabiera czytelnika w podróż zaskakującą, pełną zabawnych epizodów i przede wszystkim pouczającą. Elmer jest słoniem, do którego wszyscy przychodzą po radę i nie bez powodu, bo jest on niezwykle mądry. Dzieci wiele mogą się od niego nauczyć.

Wartość edukacyjna jest wysoka. Już pierwsze opowiadanie okazał się miłym zaskoczeniem, tym bardziej, że to moje pierwsze spotkanie z tym przemiłym słoniem. Elmer pokazuję, że nie należy z góry oceniać źle nieznanego, bo często to, co niewiadome, jest piękne. Radość z zabawy, współpraca w grupie, czy choćby uczciwa rywalizacją są ważnie w życiu. Książka jest napisana prostym językiem, dlatego młody czytelnik nie ma problemu ze zrozumieniem...

Marta | 2016-11-29

Książka kupiona właściwie w akcie szaleństwa na Targach Książki 2016, okazała się hitem, czytamy ją non stop i ciągle. Synek jest w niej tak zakochany, że nawet nosi ją do żłobka :) Okazała się dla nas prawdziwym hitem, dlatego na święta od całej rodziny będzie duużo prezentów z Elmerem na okładce ;)

Cziburaszka | 2018-02-08
Dandusiao | 2018-02-06