Księga Vanitasa #2

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Księga Vanitasa (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
Vanitas no Shuki
9788380961968
komiksy
Caroline5555

Szerząca się klątwa, na skutek której krwiopijcy nie kontrolują swoich żądzy… głęboko skrywane wspomnienia utraconych dni… nad maskaradą spiskujących wampirów wschodzi właśnie błękitny księżyc.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Zaczęłam ją i tak mnie wciągnęła, że nim się obejrzałam już był koniec. Nawet nie wiem kiedy. Bardzo szybko się ją czytało. Była świetna i intrygująca. Jak dobrze, że od razu mam 3 tom :D.
Gorąco polecam ! ! !

Kosz_z_Książkami | 2017-03-13

Choć, mimo popularności tego tytułu, nie miałam jeszcze okazji czytać Pandora Hearts nie trzeba było mnie długo namawiać do sięgnięcia po najnowsza mangę Jun Mochizuki. Wręcz przeciwnie – uznałam, że najwyższa pora nadrobić zaległości i zapoznać się z twórczością tej autorki. Swoją przygodę z jej działami rozpoczęłam od Księgi Vanitasa, której drugi tom niedawno zagościł w Polsce. Jak wypada kolejna pozycja traktująca o wampirach? Czy autorka ma szanse zaskoczyć czymś czytelnika? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury recenzji.

Wśród wampirów szerzy się zgubna dla nich klątwa, wypaczająca ich prawdziwe imiona i zmieniająca je w pozbawione własnej woli, ogarnięte żądzą krwi monstra. Przyczyna owej klątwy jest rzekomo magiczny grymuar zwany Księgą Vanitasa. Młody wampir Noé wyrusza do Paryża na polecenie swojego opiekuna i mentora, mając odszukać i zbadać wpływ owej księgi. Nie spodziewa się, że już podczas podróży napotka osobę będącą w posiadaniu niezwykłego...

Namu12 | 2018-05-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy