Zgłosuj na książki roku 2017

Kości nie kłamią

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej
Cykl: Temperance Brennan (tom 17)
Wydawnictwo: Sonia Draga
Bones Never Lie
karollllllla

Doktor Brennan zostaje niespodziewanie wezwana przez wydział policji w Charlotte, zwany Archiwum X. Ma się tam spotkać ze śledczym, normalnie działającym w strefie operacyjnej położonej bardzo daleko od Charlotte. Powód wezwania okazuje się wstrząsający: zamordowanych zostało dwoje dzieci, i choć dzieliły je tysiące kilometrów, łączyło jedno – osoba zabójcy. Przed laty niejaka Anique Pomerleau porwała i zamordowała w Kanadzie kilka dziewczynek. Z zastawionej przez organy ścigania pułapki udaje jej się wymknąć. Funkcjonariusze sprawiedliwości, w tym Brennan i detektyw Andrew Ryan, ponoszą druzgocącą porażkę. Teraz, jakby wywołana wprost z najgorszych koszmarów, Pomerleau znowu zaczyna działać, tym razem w Stanach Zjednoczonych. Między jej ofiarami w stanach Vermont i Karolina Północna istnieje związek. Gdy znika kolejne dziecko, wydaje się, że nic nie powstrzyma eskalacji terroru – Brennan musi stawić czoła wyzwaniu i wykorzystać drugą szansę powstrzymania psychopatki.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/produkt/2531/thriller-i-sensacja.html

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2531/thriller-i-sensacja.html

Tibora | 2017-08-04
Przeczytana: 03 sierpnia 2017

Początek słaby, książka rozkręca się mniej więcej od połowy - wszelkie drobnostki które mnie denerwowały przestały mi przeszkadzać i dałam się porwać zagadce kryminalnej :)

Dla fanów oczywiście pozycja obowiązkowa!

PS. a te drobnostki? To świadome spłycenie inteligencji głównej bohaterki, tak żeby autorka mogła przemycać krótkie wyjaśnienia zachodzących procesów/badań/chemii itp. Jeśli w tego typu proceduralach jestem w stanie wybaczyć gdy rolę 'idioty' naukowego od autorki otrzymuje policjant, tak w przypadku gdy główną bohaterką jest antropolog z dokonaniami naukowymi... Nagle to do mnie nie przemawia.

ElViento | 2017-11-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 10 listopada 2017

Bardzo dobra książka. Wciąga, pasjonuje, ciężko się oderwać. Przedstawia bardzo trudny i aktualny problem. Polecam!

Marek N | 2018-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2018

Po dłuższej przerwie od przeczytania wcześniejszych książek Kathy Reichs, "Kości nie kłamią" nie do końca spełniła moje oczekiwania. Oczywiście temat całej opowieści jest bardzo skrupulatnie przygotowany i wszystkie wątki dopracowane, ale w pewnym momencie odniosłem wrażenie, że autorka skupiła się przede wszystkim na pokazaniu swojej bohaterki jako detektywa, a nie naukowca. Pomimo tego książkę czytało się bardzo miło. Polecam.

Maddie | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

Moim zdaniem to jedna z lepszych książek z tego cyklu, czytało się ją fantastycznie, wciągnęła mnie bez reszty. Pomimo tego, że domyśliłam się kto zabija, wyjaśnienie zagadki i przebieg śledztwa były bardzo ciekawe. A wątek osobisty głównej bohaterki to wisienka na torcie. Gratka dla wszystkich miłośników Kości i nie tylko. Problemem jest jak zwykle brak polskiego wydania.

pitahaya | 2017-10-01
Przeczytana: 01 października 2017

Dobra książka, nieco przewidywalna od pewnego momentu, ale całość czyta się dobrze i wciąga. Jak zwykle dużo szczegółowych opisów naukowych, ale komponują się z całością.

asiunia1312 | 2018-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2018