Enklawa. Wolski w shortach (2)

Wydawnictwo: Solaris

Kolejny tom zawiera krótką powieść Enklawa , w nowej, poprawionej i przeredagowanej wersji oraz kilka dłuższych nowel, podzielonych na bloki: Baśnie dla bezsennych, Party i Horrory na późne wieczory.

pablo | 2010-11-17
Przeczytana: 14 listopada 2010

Zbiór składa się w przybliżeniu z trzech części. Pierwszym jego elementem jest tytułowa powieść (nowelka?) „Enklawa”, po niej znajdziemy dział „Baśnie dla bezsennych”, czyli sześć opowiadań o tematyce zbliżonej do science fiction. Książkę zamykają „Horrory na późne wieczory” – osiem króciutkich opowiastek z często mocno ironicznym i niejednoznacznym przesłaniem. Niejako w postaci bonusu na 255 stronie znajduje się jeszcze opowiadanie „Party”, które nijak ma się ani do fantastyki ani do s-f, jednak jest tak genialne, że cieszę się niezmiernie, iż dane mi było go przeczytać. Tyle jeżeli chodzi o zawartość zbioru. Przejdźmy teraz do esencji, czyli do treści.

[Cała recenzja pod adresem: http://podsluch.wordpress.com/2010/11/17/enklawa-wolski-w-shortach-2-marcin-wolski/]

elwa1 | 2015-03-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015