Czy Europa stanie się pogańska

Wydawnictwo: M

Książka jest wywiadem przeprowadzonym przez Rudolfa Kuczerę z arcybiskupem Pragi, przewodniczącym Rady Konferencji Episkopatów Europy, człowiekiem, który wiele w swoim życiu doświadczył jako kapłan i człowiek, a przy tym osobowością europejskiego formatu, człowiekiem zatroskanym o losy przyszłej Europy. Poruszane tu problemy dotyczą historii Europy i jej dnia dzisiejszego, systemów politycznych, kwestii rodziny w społeczeństwie, wielo narodowości w kontekście jednoczenia się, wartości życia oraz miejsca Kościoła jako nośnika wartości, którymi Europa żyła i ma żyć dalej, jeśli nie chce zatracić swej tożsamości.

Jacek Stróżewski | 2015-02-14
Na półkach