Pagan Babies

Wydawnictwo: HarperCollins
po angielsku, Elmore Leonard
angielski

Father Terry Dunn hears a lot of strange confessions. After all, he s the only priest for miles in the lingering aftermath of the worst massacre Rwanda has ever seen. And Fr. Terry, who has forty-seven bodies in his church that need burying, has just heard one confession too many. After exacting from them a chilling penance, Fr. Terry has to get out of Africa pronto. Now Terry is coming home to Detroit, where a five-year-old tax-fraud indictment is hanging over him.

Małpa | 2012-11-06
Na półkach