Kłótnia liter

Wydawnictwo: Dragon
Dama_Karo

Pomysłowo zilustrowana książka, prezentująca w zabawnej formie kolejne litery alfabetu. Pełne uroku, łatwe do zapamiętania wierszyki Janusza Jabłońskiego i znakomite, pobudzające wyobraźnię ilustracje Agnieszki Myszkowskiej sprawiają, że książkę tę można czytać i oglądać na okrągło, za każdym razem odkrywając w niej nowe szczegóły. To świetna pomoc dla dzieci, które dopiero zaczynają naukę czytania.

źródło opisu: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/775

źródło okładki: http://wydawnictwo-dragon.pl/product/775

Dama_Karo | 2016-10-13
Przeczytana: 13 października 2016

Kłótnia liter jest faktycznie kłótnią... Każda litera jest przekonana o swojej wyższości nad pozostałymi i próbuje przekonać, że ma rację. Ta książka powinna się spodobać zwłaszcza tym dzieciom, które już zaczynają przygodę z czytaniem.

Wiecie, jak to jest, kiedy ma się sześć lat... Taki młody człowiek idzie już do szkoły i czuje się ważny, niemal dorosły. Nie chce już infantylnych książeczek z kolorowymi obrazkami, tylko poważną literaturę. Oczywiście, trochę żartuję, ale wiem, że dzieci nie lubią być traktowane jak dzieci. Może właśnie dlatego ilustracje w kłótni liter nie są już ociekające cukrem, tylko ciekawe, czasem abstrakcyjne, ale zawsze niebanalne.

Kłótnia liter to jeden z tych wierszyków, które niosą za sobą morał i można je przełożyć na nasze życie. Najważniejsze jest tutaj to, że każda z liter jest jednakowo istotna, gdyż razem tworzą wyrazy. Oczywiście podobnie jest z ludźmi, co warto dzieciom tłumaczyć.

Książka ma w sobie sto różnych czcionek, może pomóc w nauce...

Klaudia Cebula | 2017-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2017

Tym razem Agnieszka Myszkowska ilustruje książkę autorstwa Janusza Jabłońskiego.
A sam autor jest zabawnym poetą, który zabierze dziecko w świat liter alfabetu.
W tej bogato ilustrowanej książce pojawią się zabawne wersy ukazujące kolejno literki z alfabetu. Są to raczej niewielkie wersy czasem układające się w strofy a czasem opuszczone i samotne czyli wersy jednowersowe :)

Na uwagę zasługuje czcionka, która jest odpowiednio duża i ładnie rozstrzelona, więc już najmłodsze dzieci znające literki będą mogły samodzielnie korzystać z tekstu, bo wyrazy są proste i raczej łatwe do odczytania.

Książka przeznaczona dla dzieci uczących się czytania. Doskonale sprawdzi się, gdy zwykłe czytanki z elementarza dziecku już się znudziły.

Książka w grubej oprawie z przyciągającymi uwagę ilustracjami. Niewielkich rozmiarów z nienachalną ilością tekstu. Spodoba się dziecku i na pewno sprawi, że będzie z siebie dumne gdy przeczyta całą w jeden wieczór ;)

Natalia | 2017-11-08
martaem1985 | 2016-11-12