Symfonia zwierząt

48 min.
Michał Rusinek
Inne

Okładka książki Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem Lisa Bjärbo, Emma Göthner
Ivar zaprzyjaź... Lisa Bjärbo, Emma G...
Okładka książki Mały Gruffalo Julia Donaldson, Axel Scheffler
Mały Gruffalo Julia Donaldson, Ax...
Okładka książki Z pozdrowieniami, Żyrafa Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Z pozdrowienia... Iwasa Megumi, Jörg ...
Okładka książki Tappi i Kocyk Mocyk Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i Kocyk ... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Najpiękniejszy ogródek Borsuka Marsha Diane Arnold, Ramona Kaulitzki
Najpiękniejszy... Marsha Diane Arnold...

Wyróżniona opinia i

Symfonia zwierząt

przeczytanych książek 271 napisanych opinii 271

Ciekawy pomysł. Przyjemna muzyka i zabawne rymowanki z poradami.

Ciekawy pomysł. Przyjemna muzyka i zabawne rymowanki z poradami.

Mam wrażenie, że książki muzyczne cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem niż tradycyjne publikacje.
W sumie to rozumiem, wielu z nas spodziewa się melodii, które są drażniące i szybko męczą.🤔

Tym razem chciałabym Wam pokazać genialny złoty środek, który udało mi się odkryć w ramach współpracy z @wydawnictwodebit
Rymowany tekst, wartościowy przekaz, elektryzujące pozytywnie ilustracje a to wszystko wypełnione muzyką, z której możemy korzystać- lub nie.
Ścieżka dźwiękowa jest ukryta w kodzie QR, który odsyła do całej gamy genialnych utworów muzycznych.

Autorem tego małego arcydzieła jest nie kto inny, jak sam Dan Brown, który zajął się stworzeniem kompozycji dźwiękowych oraz tekstem, z kolei ilustracje przygotowała Susan Batori.
Przed Wami "Symfonia zwierząt ".

Dosłownie.😉
Każda kolejna rozkładówka przedstawia inne miejsce, które muzycznie prezentuje Maestro mysz! Dociera do głębi oceanu, pośród leśne ścieżki, łąki czy na sawannę nie tylko przedstawiając barwny świat i rymowane wiersze, ale także ważne wartości i morały wynikające z tekstu.

Każde miejsce posiada przypisaną inną ścieżkę, która można odtwarzać bezpośrednio z aplikacji.
Kompozytorskie utwory autora nie dominują nad przekazałem a pięknie go podkreślają, w końcu zawierają muzykę klasyczną spójną z charakterem ilustracji.

Jak mogę ją podsumować?
To estetyczną uczta, nawet dla dzieci wrażliwych na bodzce. 🥰
Świetne, pełne ekspresji wiersze w połączeniu z niebanalną i pełną klasy ilustracje tworzą idealny, harmonijny duet.
Dopełniająca muzyka jest pełna optymizmu i jednocześnie magii, dzieki której książka urasta do rangi jednej z najpiękniejszych i najbardziej niepowtarzalnych książek jakie miałam przyjemność odkryć. ❤️

To co, udało mi się Was przekonać?😉

Rymowany tekst, wartościowy przekaz, elektryzujące...

Z pewnością wszyscy doskonale znają Dana Browna. Do tej pory myślałam, że pisze tylko dla dorosłych, a tu: NIESPODZIANKA!
Niniejsza pozycja jest absolutnie wyjątkowa. Możesz czytać ją z dzieckiem przy dźwiękach muzyki (notabene jej autorem jest sam autor)-wystarczy pobrać darmową aplikację lub wejść na stronę www.wildsymphony.com

Przez świat instrumentów oraz zwierząt prowadzi Maestro Mysz. Każde że zwierząt przekazuje dziecku wartościowe rady (morały) i pokazuje swoją cechę charakteru. Bądź bacznym obserwatorem, na każdej ilustracji coś się ukrywa!
Jeszcze kilka słów o ilustracjach Susan Batori. Są przepiękne! Twoje dziecko zakocha się w nich!
Na końcu książki autor kieruje słowa do małego czytelnika. W zasadzie dobrze jest zacząć od tego listu, bo jest doskonałym wprowadzeniem do lektury. I oczywiście w liście Dan Brown (jak ja go za to lubię!) ukrył zagadkę.
Ostatnie strony zapraszają dziecko do posłuchania symfonii instrumentów i poznania rozwiązanie zagadki.

Przez świat instrumentów oraz zwierząt...

Książka jest estetyczna, piękna grafika, piękna muzyka (są utwory, które podobają nam się bardziej, inne mniej). Treść książki bardzo przypadła mi do gustu, są w niej krótkie teksty z morałem, taką dobrą radą również dla nas, dorosłych. Bardzo polecam!

Dan Brown wykonał niesamowitą pracę! Książka posiada ładne, krótkie wierszyki, bardzo mądre życiowe rady, cudowne ilustracje, a do tego wszystkiego przepiękną muzykę, skomponowaną przez samego autora. Dlatego też polecam ściągnąć aplikację do książki i czytając dzieciom, puszczać im jednocześnie utwory dobrane do każdego z wierszyków. Zdecydowanie jedno z najlepszych odkryć, jeśli chodzi o literaturę dziecięcą. Polecamy!

W „Symfonii zwierząt” przeczytamy 21 krótkich, rymowanych wierszyków z zabawnymi opisami lub ciekawostkami o przeróżnych zwierzętach. Tekst czyta się z uśmiechem na ustach już od pierwszej strony i niemała w tym zasługa tłumacza Michała Rusinka.

Wierszyki opowiada Maestro Mysz, który przekazuje też mądrości życiowe, związane z ich treścią.

Do każdego wierszyka autor książki skomponował oddzielny utwór muzyczny, który można odsłuchać korzystając z bezpłatnej aplikacji na telefon. Kompozycje są niesamowite - bardzo różnorodne, przyjemne dla ucha. Można ich słuchać w tle podczas lektury, ale można i upajać się tymi dźwiękami przy innej okazji (a nawet bez okazji). Utwory wykonała Zagreb Festival Orchestra.

Książka jest pięknie wydana - ma duży format, twardą oprawę i zabawne Ilustracje.

Last but not least, w książce jest też zagadka, a raczej kod do rozszyfrowania. Nie dziwi to, gdyż autorem książki jest Dan Brown… Tak, ten Dan Brown od „Kodu Leonarda da Vinci” i „Aniołów i Demonów”. W „Symfonii Zwierząt” znajduje się jego krótka notka biograficzna. Okazuje się, że zanim zaczął on pisać powieści, tworzył muzykę,a tak naprawdę muzyka towarzyszyła mu i była dla niego ważna już od dzieciństwa.

Do każdego wierszyka autor...

Super pomysł z aplikacją z muzyką do czytanego tekstu. Świetna sprawa dla młodych czytelników i do zajęć z wykorzystaniem technik dramowych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała, bardzo muzyczna książka przeznaczona nie tylko dla dzieci, ale równiez starszych czytelników. Pozwala się zrelaskować, a jednocześnie wprawia umysł w ruch. Dan Brown zabiera nas w muzyczna podróż do świata przeróżnych zwierząt. W trakcie czytania książki można włączyć specjalna aplikacje z muzyką, którą skomponował sam autor książki. Co ciekawe w ilustracjach autor ukrył małe zagadki. Czytamy również morał z każdej rymowanki. Bardzo ciekawa, przemyślana książka dla dzieci.

Piękne ilustracje, ciekawe wierszyki i możliwość słuchania muzyki specjalnie stworzonej do tej książki.

To chyba najbardziej uwielbiana książka mojego 2,5 latka. Już się nauczył kończyć zdania, pamięta co jest i bohaterów, a czasem sobie podśpiewuje o pancerzu pancernika lub gepardzicy :)

• Dla dzieci
  • Dzieci
  • Dziecięce
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Symfonia zwierząt